Graudiņa/Kravčenoka EČ otrajā grupas spēlē divos setos tiek galā ar polietēm

0 Komentāru
Graudiņa/Kravčenoka EČ otrajā grupas spēlē divos setos tiek galā ar polietēm
REUTERS/SCANPIX

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka Eiropas čempionātā pludmales volejbolā Vīnē trešdien cīņā par uzvaru grupā pārspēja Polijas duetu Kinga Vojtasika/Kataržina Kocjoleka.

Ar ceturto numuru izliktās Latvijas pludmales volejbolistes D grupā uzvarēja polietes ar 2:0 (21:18, 21:16).

Ar punktu uzbrukumā spēli sāka Kravčenoka, bet pēc Kravčenokas darbības aizsardzībā un uzbrukuma, kā arī Graudiņas bloka polietes bija spiestas pieprasīt pārtraukumu, jo rezultāts bija 7:3 Latvijas dueta labā. Tomēr pēc brīža rezultāts bija arī 8:3.

Polietes pietuvojās līdz 11:12, taču pēc Graudiņas uzbrukuma un diviem blokiem pret Kocjoleku pārsvars atkal bija komfortabls – 15:11.

Pēc Vojtasikas netveramas serves, kas sanāca ar tīkla skaršanu, rezultāts bija tikai 19:18 latviešu labā. Tomēr pēc Vojtasikas uzbrukuma autā setbumbas izspēlē setu ar 21:18 uzvarēja Latvijas duets.

Otrā seta sākumā pēc Kocjolekas uzbrukuma uz Graudiņas sitiena autā pēc pašas neprecīzi uzņemtas serves polietes pirmoreiz izvirzījās vadībā ar 3:1, taču pēc Latvijas pāra bloķētājas uzbrukumiem, netveramas serves un bloka tika gūti četri punkti pēc kārtas, vadībā nokļūstot pirmā seta uzvarētājām – 5:3.

Pēc labas Kravčenokas serves Graudiņai atlika vien iesist smiltīs pāri tīklam lidojošo bumbu – 7:4. Divu – triju punktu pārsvars līdz pieciem tika palielināts seta vidū pēc Graudiņas bloka pret Kocjoleku – 15:10.

Otro mačbumbu ar sitienu līnijā izmantoja Graudiņa – 21:16.

Ar šo uzvaru Latvijas duets jau nodrošinājis vietu izslēgšanas spēļu otrajā kārtā.

Jau ziņots, ka grupas pirmajā mačā Latvijas pāris ar 2:0 (21:17, 21:17) pieveica Lezānu Plasetu/Aleksiju Rišāru no Francijas, kuras turnīrā izliktas ar 29.numuru.

Līdzšinējās piecās spēlēs pirms trešdienas cīņas četrreiz uzvarējusi bija Graudiņa un Kravčenoka, tai skaitā divreiz 2019.gada Eiropas meistarsacīkstēs Maskavā, kur latvietes kļuva par Eiropas čempionēm, finālā apspēlējot tieši Polijas duetu.

Polietes, kuras sacensībās izliktas ar 13.numuru, pirmajā cīņā trešdien ar 2-0 (21:19, 24:22) pieveica Spānijas pāri Marija Karro/Paula Sorija, kuras izliktas ar 20.numuru.

Eiropas čempionātā startēs arī abi spēcīgākie Latvijas pludmales volejbolistu dueti – Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs.

2020.gada Eiropas čempionātā Jūrmalā uzvaru svinēja norvēģi Annešs Mūls un Kristians Sērums, kā arī šveicietes Joana Heidriha un Anuka Veržē-Deprē.

0 Komentāru