“Giro d’Italia” 17.posmā uzvar austrālietis O’Konors

Pievienot komentāru
“Giro d’Italia” 17.posmā uzvar austrālietis O’Konors
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Austrālijas riteņbraucējs Bens O’Konors (“NTT Pro Cycling”) trešdien uzvarēja daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” 17.posmā, kamēr kopvērtējuma galvgalī aizvien atrodams portugālis Žuāu Almeida.

Otrdien O’Konors bija finišējis otrais, bet dienu vēlāk tika pie pirmās uzvaras kādā no triju lielo velobraucienu posmiem, 203 kilometrus garajā kalnu posmā, kurā bija iekļauti trīs pirmās kategorijas kāpumi, ceļā līdz finišam pavadīdams piecas stundas 50 minūtes un 59 sekundes.

Otrais slēpošanas kūrortā Itālijas Dolomītos ar 31 sekundes atpalicību finišēja austrietis Hermans Pernšteiners “Bahrain – McLaren”, trešais bija “Lotto Soudal” beļģu riteņbraucējs Tomass de Gends, kurš uzvarētājam zaudēja minūti un desmit sekundes.

Kopvērtējuma līderis Almeida (“Deceuninck – Quick Step”) finišēja 15.vietā, esot desmit braucēju grupā, kas no uzvarētāja atpalika par piecām minūtēm un 11 sekundēm.

Almeida kopvērtējumā saglabā līdera rozā kreklu un tuvāko sekotāju Vilko Keldermanu no Nīderlandes (“Sunweb”) apsteidz par 17 sekundēm. Vēl viens šīs komandas braucējs Džejs Hindlijs no Austrālijas zaudē nepilnas trīs minūtes.

24 gadus vecais O’Konors izšķirošo izrāvienu sniegotajā ainavā sāka kāpienā 8,8 kilometrus pirms finiša līnijas.

Sniegs no ceļa ir notīrīts, bet paredzams, ka temperatūra 207 kilometrus garajā 18.posmā no Pincolo līdz Lagi di Kankano pazemināsies līdz četriem grādiem pēc Celsija skalas. Posmā paredzēti divi pirmās un viens otrās kategorijas kāpums, kā arī raušanās augstākās grūtības pakāpes kāpumā Stelvio kalnā, kas ar 2758 metriem pieder augstākajām Eiropas virsotnēm.

Itālijas tūres pirmajiem četriem posmiem bija jānotiek Budapeštas apkārtnē, taču Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Ungārija atteicās no etapu uzņemšanas, kuri notika Sicīlijā. Tāpat pandēmijas dēļ tūre no maija pārcelta uz oktobri.

Trīs nedēļu sacensības finišēs Milānā 25. oktobrī.

Šogad neviens no latviešiem “Giro d’Italia” nestartē, bet pērn sacensībās piedalījās Krists Neilands.