“Giro d’Italia” 16.posma pēdējos metros uzvaru izrauj slovēnis Tratniks

Pievienot komentāru
“Giro d’Italia” 16.posma pēdējos metros uzvaru izrauj slovēnis Tratniks
EPA/SCANPIX

Slovēnijas riteņbraucējs Jans Tratniks (“Bahrain – McLaren”) otrdien uzvarēja prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” 16.posmā, kamēr kopvērtējuma galvgalī aizvien atrodams portugālis Žuāu Almeida.

Pēc vienas dienas atpūtas sportistiem otrdien bija jāmēro 229 kilometrus gara distance, kurā bija iekļauti pieci trešās kategorijas kāpumi, kā arī viens otrās kategorijas kalns.

Uzvarētājs Tratniks distancē pavadīja sešas stundas četras minūtes un 36 sekundes. Viņš 600 metrus pirms finiša apsteidza otrās vietas ieguvēju austrālieti Benu O’Konoru (“NTT Pro Cycling”), kuram pēdējā kāpuma beigās pietrūka spēka.

O’Konors slovēnim zaudēja septiņas sekundes, taču itālis Enriko Bataljins savam komandas biedram piekāpās par 14 sekundēm.

Kad distancē bija palikuši aptuveni 13 kilometri, brauciena priekšgalā izrāvās O’Konors, kuram izdevās panākt Tratniku. Sekotāju grupa iepalika par vairāk nekā minūti, taču veiksmīgāku taktiku izvēlējās Slovēnijas braucējs, kurš pēdējā kāpuma beigās izrāvās no austrālieša radītā aizvēja un attālinājās no konkurenta.

Kopvērtējums līderis Almeida finišu sasniedza lielā grupā, kas uzvarētājam zaudēja nepilnas 13 minūtes.

Tikmēr kolumbietis Fernando Gaviria (UAE) no sacensībām izstājās īsi pirms 16.posma sākuma, jo viņam noteikta saslimšana ar Covid-19. Komanda ziņoja, ka pārējiem braucējiem saslimšana ar vīrusu netika noteikta. No UAE komandas finišu otrdien nesasniedza arī argentīnietis Maksimiliano Ričese.

Pagājušajā nedēļā pēc pozitīvu Covid-19 testu dēļ no tūres izstājās “Mitchelton-Scott” un “Jumbo-Visma” vienības. Tūrē sākotnēji bija pieteikti 218 braucēji, bet 17.etapā uz starta stāsies vien 136 sportisti.

Almeida aizvien saglabā līdera rozā kreklu un tuvāko sekotāju Vilko Keldermanu no Nīderlandes (“Sunweb”) apsteidz par 17 sekundēm. Vēl viens šīs komandas braucējs Džejs Hindlijs no Austrālijas zaudē nepilnas trīs minūtes.

Trešdien riteņbraucējiem priekšā vēl viens 203 kilometrus garš kalnu posms, kurā iekļauti trīs pirmās kategorijas kāpumi, no kuriem pēdējais īsi pirms finiša.