“Giro d’Italia” 14.posmā uzvar individuālo sacensību speciālists itālietis Ganna

0 Komentāru
“Giro d’Italia” 14.posmā uzvar individuālo sacensību speciālists itālietis Ganna
EPA/SCANPX

Koneljano (Itālija), 17.okt., LETAP. Itāļu riteņbraucējs Filipo Ganna sestdien izcīnīja uzvaru daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” 14.posmā, svinot panākumu individuālā brauciena trasē.

Sestdien riteņbraucēji veica 34,1 kilometru garo individuālā brauciena distanci no Koneljano līdz Valdobjadenei ar vienu ceturtās kategorijas kāpumu distances pirmajā pusē.

Šā gada pasaules čempions šajā disciplīnā Ganna, kurš pārstāv “Ineos Grenadiers” vienību, svinēja jau trešo uzvaru šā gada velobraucienā. Pirms tam viņš bija uzvarējis arī pirmajā posmā, kurā sacensības notika ar atsevišķu startu, kā arī piektajā posmā, kad viņš no grupas atrāvās 17 kilometrus pirms finiša, svinot solo uzvaru.

Šoreiz viņš finišēja pēc 42 minūtēm un 40 sekundēm, par 26 sekundēm apsteidzot komandasbiedru austrālieti Roenu Denisu un par minūti un deviņām sekundēm – amerikāni Brendonu Maknaltiju no “UAE-Team Emirates”.

Sestais finišēja kopvērtējuma līderis Žuāu Almeida (“Deceuninck – Quick Step”), no uzvarētāja atpalikdams par minūti un 31 sekundi, bet aiz viņa – igaunis Tanels Kangerts (“EF Pro Cycling”), kurš bija vēl par divām sekundēm lēnāks.

Kopvērtējumā Almeida par 56 sekundēm apsteidz nīderlandieti Vilko Keldermanu (“Sunweb”) un par divām minūtēm un 11 sekundēm – spāni Peljo Bilbao (“Bahrain – McLaren”).

Maknaltijs pacēlies uz ceturto vietu, līderim zaudējot divas minūtes un 23 sekundes, bet piektais ir itālis Vinčenco Nibali no “Trek – Segafredo” komandas.

Svētdien norisināsies 185 kilometrus garais kalnu posms no Rivolto gaisa kara spēka bāzes līdz Pjankavallo, kurā būs trīs otrās kategorijas kāpumi un finišs ar pirmās kategorijas kāpumu Pjankavallo 1288 metru augstumā.

Itālijas tūres pirmajiem četriem posmiem bija jānotiek Budapeštas apkārtnē, taču Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Ungārija atteicās no etapu uzņemšanas, kuri notika Sicīlijā. Tāpat pandēmijas dēļ tūre no maija pārcelta uz oktobri.

Šogad neviens no latviešiem “Giro d’Italia” nestartē, bet pērn sacensībās piedalījās Krists Neilands.

0 Komentāru