Komentāri
Garkalne/Livonia trešo reizi vēsturē kļūst par Latvijas čempioniem regbijā
Foto: F64

Garkalne/Livonia regbisti sestdien savā laukumā Upesciemā sīvā fināla cīņā ar 13:10 (13:0) uzvarēja Miesnieki/Ķekava komandu un trešo reizi vēsturē kļuva par Latvijas čempioniem regbijā.

Garkalne/Livonia atkārtoja 2013. un 2014.gadā gūtos panākumus, no čempionu troņa gāžot pērnā gada uzvarētājus Miesnieki/Ķekava vienību.

Finālspēlē pirmajā puslaikā nedaudz labāki bija laukuma saimnieki, kuru rindās piezemējumu izdarīja Valters Raņķis, kamēr Kristaps Bērziņš trāpīja realizācijas sitienu un pēc tam arī divus sods sitienus, panākot 13:0 Garkalne/Livonia labā.

Foto

Savukārt otrajā puslaikā Miesnieki/Ķekava, kas uzvarēja pamatturnīrā, sāka pakaļdzīšanos. Pa reizei bumbu pretinieku ieskaites laukumā ienesa Viktors Silvoniks un Jānis Skuja, tomēr ar to nepietika, lai noķertu pretiniekus, kuri mača beigās ar labu aizsardzību noturēja uzvaru.

Šī bija pirmā reize, kad Garkalne/Livonia finālā uzvaru izcīnīja ar pašu spēkiem, bez Lietuvas leģionāru palīdzības.

Par Latvijas čempionāta bronzas medaļniekiem sestdien trešo gadu pēc kārtas kļuva LMT/Eži komandas regbisti. Spēlē par trešo vietu LMT/Eži ar 15:13 (10:3) uzvarēja Ovāls/Jūrmala komandas regbistus.

Sīvajā cīņā LMT/Eži pirmajā puslaikā veica piezemējumu, kuru izdarīja Mareks Larionovs, bet pēc tam panāca vadību 10:3. Otrajā puslaikā rīdzinieki pēc vēl viena piezemējuma, kuru veica Oskars Daugavvanags Vanags, jau ieguva lielāku pārsvaru, kamēr Ovāls/Jūrmala atbildēja ar precīzu soda sitienu.

Pašā mačā izskaņā Ovāls/Jūrmala veica savu pirmo piezemējumu un iesita realizācijas sitienu, taču ar to bija par maz, lai izglābtos, jo tūdaļ atskanēja arī spēles beigu signāls.

LMT/Eži par Latvijas čempionāta bronzas medaļniekiem kļuva trešo gadu pēc kārtas un ceturto reizi pēdējās piecās sezonās, savukārt pirms sešiem gadiem šī komanda kļuva par Latvijas čempioni.

Arī pērn spēlē par bronzas medaļām LMT/Eži uzvarēja Ovāls/Jūrmala regbistus.

Latvijas čempionāta pamatturnīrā Miesnieki/Ķekava izcīnīja 31 punktu astoņos mačos. Viņiem ar 27 punktiem sekoja Garkalne/Livonia, trīs punkti mazāk bija LMT/Eži komandai, kamēr Ovāls/Jūrmala tika pie 15, bet Fēnikss palika pēdējā vietā ar sešiem punktiem.

Lasi vēl