Furkads karjeras pēdējās sacensībās svin uzvaru; Rastorgujevam 35.vieta

0 Komentāru
Furkads karjeras pēdējās sacensībās svin uzvaru; Rastorgujevam 35.vieta
EPA / SCANPIX

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Somijā sezonas pēdējā, astotajā, Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās ierindojās 35.vietā.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts francūzis Martēns Furkads, kurš vienreiz kļūdījās trešajā šautuvē, bet vēl divas reizes pēdējā, taču tas neliedza par nepilnām trim sekundēm apsteigt savu tautieti Kentēnu Fijonu-Majē. Bronzu ieguva vēl viens francūzis Emiljēns Žaklēns, kurš Furkadam zaudēja četras ar pusi sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējuma vicelīderis Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas cerības par medaļām zaudēja trešajā šautuvē, kur neaizvēra trīs mērķus, kā rezultātā izdevās finišēt ceturtajā vietā, līderim zaudējot 8,3 sekundes. Piekto pozīciju izcīnīja Arnds Peifers no Vācijas, bet labāko sešinieku noslēdza talantīgais norvēģis Ērlends Bjontegārs.

Furkads karjeras laikā uz Pasaules kausa sacensību pjedestāla stājies jau 150 reizes.

Tikmēr Rastorgujevs iedzīšanu sāka vienu minūti un 48 sekundes aiz līdera Bē, bet jau pirmajā šautuvē guļus pieļāva četras kļūdas, kā rezultātā palika ārpus labāko piecdesmitnieka. Otrajā ugunslīnijā Rastorgujevs bija izcils un nepieļāva nevienu kļūdu, spējot pakāpties uz 47.pozīciju, bet pirmajā šautuvē stāvus viņam viena kļūda, kas gan neliedza pakāpties uz 42.pozīciju, tobrīd līderim zaudējot gandrīz trīs minūtes un 50 sekundes. Pēdējā ugunslīnijā Latvijas sportists pieļāva vēl vienu kļūdu un tobrīd ieņēma 39.pozīciju, taču līdz finišam pakāpās vēl par četrām vietām, finišējot 35.pozīcijā.

Pasaules kausa kopvērtējumā J.T.Bē, neraugoties uz diviem izlaistajiem posmiem, ar 913 punktiem izcīnīja pirmo vietu un Lielo kristāla globusu. Viņam divus punktus zaudēja Furkads, bet Fijons-Majē ar 843 punktiem izcīnīja trešo vietu.

Iedzīšanas disciplīnā Mazo kristāla globusu ieguva Žaklēns, kurš nopelnīja 232 punktus un par nieka diviem punktiem apsteidza otrajā un trešajā pozīcijā esošos Furkadu un Fijonu-Majē.

Kopumā uz starta sestdien izgāja 54 sportisti. Pieci biatlonisti sacensībās nepiedalījās, bet viens nesasniedza finišu.

Sestdien plkst.16.45 pēc Latvijas laika sacensības desmit kilometru iedzīšanā uzsāks arī Baiba Bendika. Viņa distancē dosies

Svētdien bija paredzēta jauktā pāru stafete un jauktā stafete, taču tās tika atceltas.

0 Komentāru