FOTO: spilgtākās bildes no Siguldā notiekošā MTB Eiropas čempionāta

0 Komentāru
FOTO: spilgtākās bildes no Siguldā notiekošā MTB Eiropas čempionāta

Par 2016. gada Eiropas čempionu kalnu riteņbraukšanas maratonā svētdien, 5. jūnijā, aizraujošā cīņā kļuva Igaunijas braucējs Pēters Prūss, kurš pārstāv Latvijas komandu Rietumu Delfin. Latvijas kalnu riteņbraucēji savās mājās izcīnīja četras vietas labāko desmitniekā.

Distancē, kura sastāvēja no 103 kilometriem, Prūss uzvaru izcīnīja aizraujošā cīņā, izšķirošo izrāvienu veicot pēdējos 500 metros Siguldas kalna kāpumā.

Foto:

Lieliskajos laika apstākļos sarežģītajā Siguldas trasē jau distances sākumā izveidojās aptuveni 20 braucēju līderu grupa, kas bija uzņēmusi diezgan lielu tempu. Līderu grupa turējās pirmos divus no trijiem apļiem, bet izšķirošajā aplī no kopējās grupas aizbēga astoņi sportisti. Drīz pēc tam no līderu astotnieka aizbēga Prūss, portugālis Tjagu Žoržs Oliveira un čehs Kristians Haineks, kuri strauji sāka palielināt savu pārsvaru. Aptuveni 20 kilometrus pirms finiša jau bija zināms, ka šie trīs braucēji sadalīs Eiropas čempionāta medaļas. Vēl pirms pēdējā kāpuma Siguldas kalnā no trijnieka atpalika 2012. gada Eiropas čempions Haineks, kurš finišā samierinājās ar bronzas medaļu. Izšķirošajā Siguldas kāpumā, vairāku simtu līdzjutēju atbalstīts, igaunis Prūss apsteidza portugāli un pēdējos metros savu uzvaru nosargāja, finišu šķērsojot augsti paceltām rokām.

Pēc finiša Prūss, kura mamma ir latviete un kurš Siguldā bieži trenējas Rietumu Delfin komandas rindās, neslēpa savas emocijas. Prūsu ar līdzšinējā karjerā lielāko sasniegumu sveikt bija atbraucis diezgan kupls sportista atbalstītāja pulks.

Tikai sestajā vietā finišēja divkārtējais pasaules čempions Albans Lakata, kuram nedaudz zaudēja labākais no Latvijas sportistiem – ZZK komandu pārstāvošais Mārtiņš Blūms. Uzriez aiz viņa sekoja Cannondale pārstāvošais Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, bet labāko desmitnieku noslēdza vēl viens ZZK braucējs Arnis Pētersons.

Sieviešu konkurencē 80 kilometru distancē nekādas cerības konkurentēm uz uzvaru neatstāja britu sportiste Sallija Bighema. Lielbritānijas braucēja distances sākumā uzņēma lielu tempu, kas nebija pa spēkam konkurentēm. Pēc pirmā apļa Bighemas pārsvars bija vairāk nekā divas minūtes, bet finišā viņa tuvāko sekotāju apsteidza par gandrīz sešām minūtēm. Sudraba medaļu pēdējā kāpumā izcīnīja zviedriete Dženija Stenerhaga, kura pa trīs sekundēm apsteidza lietuvieti Katažinu Sosnu.

Labākā no Latvijas sportistēm bija Lelde Ardava. Rietumu Delfin komandas braucēju, kura šajā sezonā dominē SEB MTB seriālā Latvijā, no trešās vietas šķīra piecarpus minūtes.

0 Komentāru