FOTO: Šmaukstelis paliek nepārspēts pirmajā Latvijas spēkavīru strongatlonā

Pievienot komentāru
FOTO: Šmaukstelis paliek nepārspēts pirmajā Latvijas spēkavīru strongatlonā
Foto: stiprinieki.lv

Veiksmīgi aizvadot visas trīs sacensību dienas, pirmajās Latvijas spēkavīru strongatlona sacensībās nepārspēts palika Aivars Šmaukstelis, aiz sevis otrajā pozīcijā atstājot Arti Plivdu, bet trešajā Magnusu Vucānu. Savā starpā visas trīs dienas sacentās astoņi atlēti, startējot pāros, bet turnīra uzvarētāju noteica individuāli.

Pēc aizvadītās cīņas Krāslavā, kad spēkavīriem bija jāvelk traktors, jāveic stafete, jāceļ vikinga prese, jāstumj spēka ķerra un jānes nēši, vadībā izvirzījās Magnuss Vucāns, kuram paveicās gan ar pāriniekiem, gan ar disciplīnām. Savukārt vienādu rezultātu pēc pirmās dienas, pretendējot uz vietu labāko trijniekā, uzrādīja četri sportisti – Artis Plivda, Otomārs Skreija, Aivars Šmaukstelis un Didzis Zariņš.

Noslēdzoties cīņai Līvānos, talsenieks diemžēl zaudēja divas pozīcijas, ierindojoties trešajā vietā, bet līderpozīciju ieņēma Aivars Šmaukstelis. Vietējo atbalsts palīdzēja arī mājiniekam Artim Plivdam, viņam divu dienu kopvērtējumā iegūti 30 punkti, kas deva otro vietu.

Foto

Savukārt skatītājus un sportistus Kuldīga nepatīkami pārsteidza ar laikapstākļiem – pūta brāzmains vējš un lija lietus, tomēr tas sacensību norisi neietekmēja. Atlētiem bija jāveic sešas disciplīnas, proti, smagās mašīnas vilkšana, baļķa un hanteles celšana, automašīnas turēšana, groda nešana un fermera pastaiga, kā arī atlanta akmeņu celšana.

Trīs dienu garumā, cīnoties par individuālo uzvaru, vingrinājumus veicot tandēmā, pirmo vietu ieguva kocēnietis Aivars Šmaukstelis (52 punkti). Otrā vieta, atpaliekot vien par diviem punktiem no turnīra uzvarētāja, Artim Plivdam, bet godpilnā trešā pozīcija šoreiz Magnusam Vucānam.