1 komentārs

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien Šveicē ļoti emocionālā un līdzvērtīgā spēlē, kuras gaitai traucēja spēcīgs lietus, netika galā ar pretinieku bloku un cieta zaudējumu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā spēlē, tādējādi nespējot nosargāt pērn izcīnīto kontinenta čempionu titulu.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri turnīrā bija izlikti ar ceturto numuru, ceturtdaļfināla cīņā ar 1-2 (17:21, 21:19, 12:15) zaudēja Krievijas volejbolistiem Konstantīnam Semjonovam un Vjačeslavam Krasiļņikovam, kuri turnīrā ir izlikti ar 10.numuru.

Latvijas duets turnīru līdz ar to noslēdza dalītā piektajā vietā, nopelnot 300 FIVB ranga punktus.

Spēle bija ļoti līdzīga, jo otrajā un trešajā setā nevienai komandai neizdevās iegūt lielāku pārsvaru. Bez tam abiem duetiem traucēja arī lietus, kurš brīžiem kļuva pat ļoti spēcīgs.

Spēli Latvijas duets iesāka ļoti apņēmīgi, iegūstot vadību 7:3, taču turpinājums Samoilovam un Šmēdiņam neizdevās, jo teicami blokā darbojās Semjonovs, kurš vairākas reizes apstādināja Samoilova uzbrukumus. Izšķirošais brīdis setā bija tā vidū, kad esot vadībā ar 11:10 Latvijas duets zaudēja vairākus punktus pēc kārtas un nokļuva iedzinējos ar 12:17. Tobrīd jau tā lietainajā Bīlē vairākas minūtes bija arī pamatīga lietusgāze.

Krievijas duets pārņemot vadību to droši nosargāja un pa setiem izvirzījās vadībā.

Ļoti līdzīgs bija otrais sets, kurā nevienai no komandām neizdevās iegūt lielāku pārsvaru. Tiesa, Latvijas vīri vienu brīdi spēja panākt 16:14 savā labā, tomēr tūdaļ paši zaudēja trīs punktus pēc kārtas. Tomēr seta beigas bija Samoilova un Šmēdiņa zīmē, jo vispirms Samoilovs pēc ilgāka laika nobloķēja Semjonovu, bet pēc tam labi uzbrukumā nospēlēja Šmēdiņš, kas ļāva Latvijas volejbolistiem gūt panākumu setā.

Tikpat sīva un emocionāla bija arī spēles izšķirošā daļa. Nevienai komandai neizdevās iegūt kaut divu punktu pārsvaru, taču izšķirošais brīdis bija pie rezultāta 11:11, kad Semjonovs vēl vienu reizi teicami nospēlēja blokā, kas ļāva krieviem panākt vadību 13:11, pēc tam arī gūstot uzvaru visā mačā.

Jāpiebilst, ka Semjonovs un Krasiļņikovs labāko astoņu duetu skaitā iekļuva bez cīņas izslēgšanas spēlēs, jo astotdaļfināla pretinieki Bartošs Losjaks un Pjotrs Kantors no cīņas atteicās. Tāpat viņiem nenācās aizvadīt izslēgšanas spēļu pirmās kārtas cīņu, jo tad traumas dēļ no spēles atteicās Francijas volejbolisti Juzefs Krū un Eduārs Rulansons.