Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien Šveicē turpināja pērn izcīnītā Eiropas čempionu titula aizstāvēšanu, iekļūstot sacensību ceturtdaļfinālā.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri turnīrā ir izlikti ar ceturto numuru, izslēgšanas spēļu otrajā kārtā ar 2-0 (21:19, 21:18) pārspēja Ņikitu Ļjaminu un Dmitriju Barsuku no Krievijas, kuriem turnīrā bija ticis 32.numurs.

Pirmajā setā ritēja līdzīga cīņa, tomēr tuvojoties beigu daļai Latvijas volejbolisti atradās vadībā ar 17:14. Pārsvaru noturēt Samoilovam un Šmēdiņam gan neizdevās, jo pretinieki spēja panākt neizšķirtu 17:17. Seta galotne bija saspringta, taču labāki tajā bija Latvijas puiši, kuri spēja panākt 20:18 un pēc tam arī pabeigt setu ar uzvaru.

Arī otrā seta sākumā dominēja Samoilovs un Šmēdiņš panākot 9:4 savā labā. Krievijas duets gan nepadevās un turpinājumā pietuvojās līdz viena punkta attālumam 9:10, taču atkal sekoja viens favorītu izrāviens, Samoilovam un Šmēdiņam panākot 16:12 savā labā. Tiesa, pēc tam nākamos trīs punktus guva pretinieki, tomēr pārņemt iniciatīvu viņiem neizdevās, jo Latvijas volejbolisti atjaunoja trīs punktu pārsvaru 18:15 un pēc tam svinēja drošu uzvaru arī visā spēlē.

Abiem duetiem šosezon aprīlī vajadzēja tikties arī Pasaules kausa Open posmā Fudžou, taču ceturtdaļfināla cīņas sākumā Krievijas duets traumas dēļ izstājās. Cetrurtdaļfinālā Samoilovs un Šmēdiņš mērosies spēkiem ar vēl vienu Krievijas duetu – Konstantīnu Semjonovu un Vjačeslavu Krasiļņikovu, kuri turnīrā ir izlikti ar 10.numuru.