FOTO: Samoilovs un Šmēdiņš – Eiropas čempioni pludmales volejbolā!

Pievienot komentāru
FOTO: Samoilovs un Šmēdiņš – Eiropas čempioni pludmales volejbolā!
Foto: cev.lu

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien triumfējuši Eiropas čempionāta finālā, kur ar 2-0 (21:18, 21:18) pārspēja itāļus Aleksi Ranjēri un Adrianu Karambulu.

Fināla pirmais sets iesākās ļoti līdzīgi. Lai gan vienubrīd mūsu duets ieguva četru punktu pārsvaru 14:10, tomēr itāļi spēja nedaudz lauzt spēles gaitu un izlīdzināt rezultātu. Tomēr ļoti meistarīgi un aukstasinīgi seta galotni nospēlēja latvieši un uzvarēja ar 21:18.

Arī otrajā setā laukumā līdzīga aina – neviens no duetiem atrauties nespēja. Samoilovam un Šmēdiņam seta otrajā pusē divreiz izdevās iegūt divu punktu pārsvaru 14:12 un 15:13, taču allaž veiksmīgi nospēlēja arī pretinieki. Līdzīgi kā pirmajā setā latviešu pieredze ņēma virsroku pār itāļu duetu un Samoilovs un Šmēdiņš kļuva par Eiropas čempioniem!

Rīt 12:45 mūsu duets ar reisu no Vīnes atgriežas Latvijā, varat izmantot iespēju apsveikt jaunos Eiropas čempionus! Savukārt plašāku ieskatu no čempionāta rītvakar varēs vērot LTV1 raidījumā Sporta Studija.

Ceturtdaļfinālā mūsu duets ar 2-0 (21:18, 24:22) uzvarēja Spānijas pāri Pablo Ereru un Adriansu Gaviru. Zīmīgi, ka mūsu duets no sacensībās izsita 2013. gada turnīra čempionus. Pirms diviem gadiem finālā spāņi apspēlēja tieši Samoilovu un Šmēdiņu, taču šogad Latvijas volejbolistiem izdevās revanšēties. Savukārt pusfinālā latvieši ļoti sīvā, bet skatāmā cīņā ar 2-0 (21:18, 21:19) pārspēja  Nīderlandes pāri Aleksandru Brouveru un Robertu Mēvsenu un iekļuva Eiropas čempionāta finālā.