FOTO: Riteņbraucēju tūkstoši piepilda ielas Rīgas velomaratonā

0 Komentāru
FOTO: Riteņbraucēju tūkstoši piepilda ielas Rīgas velomaratonā
Foto: LETA

Rīgas masveidīgākā velobrauciena tradīcija aizsākusies 1983. gadā. Šīs sacensības ir iemantojušas lielu popularitāti rīdzinieku vidū, un dalībnieku skaits tuvojas 4 tūkstošiem.

Šo gadu laikā ir bijušas dažādas sacensību trases un distances. Šodien mēs varam lepoties ar to, ka sacensību starta un finiša vieta atrodas pašā Rīgas sirdī, netālu no Latvijas Republikas Valsts prezidenta pils. 16 km garais sacensību aplis pilnībā tiek slēgts transporta plūsmai.

Foto:

Rīgas velomaratona dienā riteņbraucēji kļūst par Rīgas ielu saimniekiem. Trase vijas pa Latvijas lielākās upes Daugavas abiem krastiem, un dalībniekiem jāšķērso divi brīnišķīgi tilti. Viens no trases posmiem vijas pa Rīgas vecpilsētas bruģi, kas braucienu padara sevišķi pievilcīgu un interesantu. Atkarībā no spējām un fiziskās sagatavotības dalībnieki var izvēlēties sev piemērotu distanci.

Garākajā (maratona) distancē brauc trenēti sportisti un spēcīgi amatieri. Vecākiem cilvēkiem un iesācējiem tiek piedāvātas īsākas distances. Arvien populārāks kļūst ģimeņu brauciens, kurā vecāki ar saviem bērniem brauc 16 km apli, kas pilnībā slēgts transporta kustībai.

0 Komentāru