FOTO: Pasaules tenisa grandu duelī Marejs uzvar Džokoviču

Komentāri
FOTO: Pasaules tenisa grandu duelī Marejs uzvar Džokoviču
Foto: AFP/LETA

Pasaules tenisa grandu duelī svētdien Endijs Marejs no Lielbritānijas ar 6-3, 6-4 uzveica serbu Novāku Džokoviču un šo gadu noslēgs ATP ranga līdera godā. Interesanti, ka dueli klātienē vēroja arī virkne sabiedrībā zināmu cilvēku.

Abu šī brīža pasaules labāko tenisistu mačs notika sezonas noslēguma turnīra jeb ATP World Tour Finals finālā un pirms dueļa bija zināms, ka gadu kā pasaules ranga līderis noslēgs šīs cīņas uzvarētājs. Sezonas noslēdzošais mačs ATP ranga līderi noteica pirmoreiz vēsturē. Marejs kļuva par septiņpadsmito tenisistu (kopš 1973. gada), kurš gadu beigs pirmajā pozīcijā, bet Džokovičs cerēja to paveikt trešo gadu pēc kārtas. Marejs par ranga līderi pirmoreiz karjerā kļuva vien 7. novembrī.

Foto

Svētdienas mačs iesākās līdzīgi un pirmās divas breikbumbas sestajā geimā ieguva Marejs, kuras gan neizmantoja, bet astotajā geimā gan Londonā notikušā turnīra mājinieku favorīts lauza pretinieku servi un brīdi vēlāk noslēdza pirmo setu ar uzvaru. Otrajā setā Džokovičs jau pirmajā geimā zaudēja savu servi, bet piektajā tā notika vēlreiz un viņš jau nokļuva iedzinējos ar 1-4. Uzreiz nākamajā geimā gan serbs vienu breiku atspēlēja, bet neko vairāk paveikt nespēja. Desmitajā geimā Džokovičs vēl atspēlēja divus čempionāta punktus, bet trešo vairs neizdevās un Marejs varēja priecāties par uzvaru turnīrā un pirmo vietu rangā.

Marejs izcīnīja piekto titulu pēdējos piecos turnīros, turklāt mačos telpās viņš Džokoviču uzvarēja pirmoreiz karjerā. Marejs šomēnes kļuva par 26.ranga līderi vēsturē un vecāko debitantu kopš 1974.gada, kad 30 gados pirmo vietu spēja ieņemt austrālietis Džons Ņūkombs. Tikmēr Džokovičs ATP ranga līdera godā bija 122 nedēļas pēc kārtas, bet kopumā pirmajā pozīcijā atradies 223 nedēļas.

Interesanti, ka vien pirms aptuveni pusgada Džokovičam bija vairāk nekā 9000 punktu pārsvars pār Mareju, bet pirms šī turnīra skots serbam jau bija priekšā par 405 punktiem.

Lasi vēl