FOTO: Mārupes MTB velomaratonā uzvar ātrais Pētersons

0 Komentāru
FOTO: Mārupes MTB velomaratonā uzvar ātrais Pētersons
Foto: Reinis Oliņš

Svētdien, 11. septembrī, Mārupes novadā pēc divu gadu pārtraukuma norisinājās augsta līmeņa kalnu riteņbraukšanas sacensības Mārupes MTB velomaratons. Līdzās profesionāliem riteņbraucējiem maratonā startēja arī visu paaudžu šī sporta veida entuziasti ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas un pat attālās Beļģijas. Šogad 55km Sporta distancē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja ZZK komandas sportists Arnis Pētersons, savukārt sieviešu kategorijā pārliecinoši ātrākā finišēja Katrīna Jaunslaviete.

Sporta distances starts tika dots plkst. 11:00, un jau pēc nepilnām divām stundām finiša taisnē parādījās rezulatatīvākie braucēji – ZZK komandas sportisti, uzstādot rezultātu 1h, 49min un 43sek. Kā pirmais finišēja 22 gadus vecais Arnis Pētersons, savukārt fotofinišā noskaidrojās otrās un trešās vietas ieguvēji – Pētersona komandas biedrs Mārtiņš Blūms un komandas Sportlife braucējs Matīss Preimanis (1:49:43).

Sieviešu konkurencē pārliecinoši ātrākā bija šī gada Latvijas velobraukšanas čempione Katrīna Jaunslaviete ar laiku 2h, 4min un 36sek. Godpilno otro vietu, atpaliekot par nepilnām septiņām minūtēm, ieņēma Madara Fūrmane, savukārt trešajā vietā ierindojās Inese Zvirgzdiņa (2:24:39).

Foto


Mārupes MTB velomaratona Sporta distances uzvarētājs, ZZK komandas sportists Arnis Pētersons par braucienu: ””Jāatzīst, ka brauciens nebija sevišķi grūts. Tā kā ar komandas vadošo grupu šīs mums ir otrās sacensības pēc kārtas, temps šodien bija nedaudz lēnāks. Bija posmi, kur braucām mierīgi, taču bija arī izaicinošākas vietas, kurās vajadzēja uzņemt tempu, lai tiktu garām saknēm, smiltīm un vairākiem līkumiem. Uz finiša līnijas mēs bijām gana liela grupa, un spraigā cīņā viss izšķīrās tikai pēdējos 200-300 metros.”

Mārupes MTB velomaratona unikālā trase šogad veda caur Beberbeķu mežu un Mārupes novada teritoriju, aizsākoties un arī noslēdzoties Jaunmārupē pie ūdenstorņa starp Ozolu un Mazcenu aleju. Trases segums ar asfalta un grants posmiem, kā arī līkumainajām zemes takām, smilšainajām kāpām un koku sakņu klātajiem segumiem kļuva par zināmu pārbaudījumu pat pieredzes bagātākajiem braucējiem.
Mārupes MTB velomaratona ietvaros visa vecuma riteņbraukšanas entuziasti startēja arī 40km garajā SPICE Tautas braucienā un 25km garajā Veselības distancē, kā arī un 0,5-1km garajā Maxima Bērnu braucienā, iegūstot vērtīgas balvas no pasākuma organizatoriem un atbalstītājiem.

0 Komentāru