Latvijas čempionvienība florbolā vīriešiem Lielvārde/FatPipe sestdien Vācijā dramatiskā cīņā atspēlēja trīs vārtu deficītu un iekļuva EuroFloorball kausa izcīņas finālā.

Lielvārde/FatPipe Eiropas otrā nozīmīgākā florbola klubu turnīra pusfināla cīņā ar 8:6 (1:3, 2:2, 5:1) uzvarēja Norvēģijas klubu Tunet. Latvijas čempioni aizvadīja izcilas spēles beigas, jo 80 sekunžu laikā guva trīs vārtus.

Spēles rezultātu atklāja Latvijas klubs, jo ceturtajā minūtē precīzs bija Ralfs Jonikāns, tomēr turpinājumā trīs vārtus pēc kārtas guva Tunet, pēc pirmā perioda esot vadībā ar 3:1. Cīņas otrajā daļā pretinieki panāca ar 5:2, taču līdz otrajai atpūtai Toms Akmeņlauks deficītu spēja nedaudz samazināt.

Foto

Trešā perioda 46.minūtē Tunet atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, pēc kā sākās Lielvārde/FatPipe pakaļdzīšanās. Gints Klēģers un Akmeņlauks rezultātu samazināja līdz minimumam, bet 128 sekundes pirms pamatlaika beigām Aivis Kusiņš panāca neizšķirtu 6:6.

Tikmēr uzvaras vārtus 96 sekundes pirms trešā perioda beigām no tuvas distances iemeta Lielvārde/FatPipe spēlējošais treneris Atis Blinds. Tunet centās atspēlēties un bija tuvu izlīdzinājumam, taču punktu dramatiskajam mačam pēdējā minūtē tomēr pielika Kusiņš, kurš guva savus otros vārtus mačā, nodrošinot Lielvārdes klubam skaistu uzvaru ar 8:6.

Uzvarētājiem Akmeņlauks guva divus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, bet divi precīzi metieni un viena rezultatīva piespēle bija Kusiņam.

Finālā, kurā notiks cīņa par ceļazīmi uz prestižāko Čempionu kausa izcīņu, Lielvārde/FatPipe tiksies ar turnīra saimnieces Veisenfelsas UHC Sparkasse un Igaunijas kluba Saku Link pusfināla cīņas uzvarētājiem.

Priekšsacīkstēs Lielvārde/FatPipe izcīnīja divas uzvaras divos mačos. Latvijas čempioni vispirms ceturtdien ar 4:3 pārspēja mājiniekus UHC Sparkasse, bet piektdien ar 7:2 uzvarēja Maskavas Spartak komandu no Krievijas.

Ar divos mačos izcīnītiem sešiem punktiem Lielvārde/FatPipe A apakšgrupa kopvērtējumā ieņēma pirmo vietu, kamēr trīs punkti bija Vācijas čempionvienībai UHC Sparkasse, bet Spartak pie punktiem netika.

Tikmēr otrā grupā Tunet komanda ar 6:9 zaudēja Igaunijas klubam Saku Link, bet pēc tam ar 14:3 sagrāva Vācijas vienību Lilienthal, grupā ieņemot otro vietu.