Komentāri
FOTO: Latvijas volejbolisti cīņā par EČ piecu setu trillerī piekāpjas Igaunijai
Foto: LETA

Latvijas volejbola izlase 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās, trešās, kārtas pirmajā spēlē Jelgavā sestdien ar rezultātu 2-3 (17:25, 25:16, 19:25, 25:22, 12:15) piekāpās Igaunijai. Līdz ar to Latvijas izlase tikusi pie viena punkta, bet igauņi nopelnījuši divus punktus.

Divu spēļu summā uzvarētājs tiks skaitīts pēc kopvērtējuma punktiem – uzvaras mačos ar 3-0 vai 3-1 dod trīs punktus, panākums ar 3-2 komandai dod divus punktus, zaudējums ar 2-3 ļauj saņemt vienu punktu, bet zaudējums ar 0-3 vai 1-3 liek palikt bez punktiem. Ja pēc divām spēlēm abām komandām būs vienāds punktu skaits, tiks spēlēts tā dēvētais zelta sets.

Spēles rezultātu atklāja viesi, taču Latvijas izlase nākamajā izspēlē panāca neizšķirtu. Seta sākumā igauņi ātri iekrāja četru punktu pārsvaru, panākot jau 8:4. Pēc tehniskā pārtraukuma mājinieki divus punktus atguva, taču pretinieki ātri atjaunoja iekrāto pārsvaru (10:6).

Turpinājumā viesu pārsvars turējās 3-4 punktu robežās, bet mājiniekiem pēc divām sekmīgām Hermana Egleskalna servēm pietuvojās līdz mīnus vienam punktam (12:13), kas Igaunijas izlasei lika ņemt pusminūtes pārtraukumu. Pēc pusminūtes pārtraukuma ziemeļu kaimiņi ātri atjaunoja četru punktu atstatumu (16:12), bet vēlāk jau panāca plus sešus punktus (20:14). Laukuma saimnieki tā arī neatspēlējās un pirmo setu zaudēja ar rezultātu 17:25.

Foto

Daudz labāk Latvijas volejbolisti iesāka otro setu, ātri iekrājot trīs punktu pārsvaru (5:2). Turpinājumā mājinieki atradās vadībā ar 1-2 punktiem, bet vēlāk jau iekrāja četru punktu handikapu (12:8). Turpinot veiksmīgo spēli aizsardzībā, izdevās pārsvaru palielināt līdz pieciem punktiem (14:9). Lai gan igauņi divus punktus atguva, tomēr mājiniekiem izdevās atjaunot piecu punktu starpību uz rezultāta tablo (16:11).

Vēlāk jau pēc Denisa Petrova veiksmīga bloka Latvijas izlases pārsvars sasniedza sešus punktus (17:11). Lielais deficīts pretiniekiem lika paņemt pusminūtes pārtraukumu, taču arī tas nelīdzēja, jo atkal tika zaudēts punkts. Līdz seta galotnei mājinieki noturēja iekrāto pārsvaru un otro setu uzvarēja ar rezultātu 25:16. Trešais sets mājiniekiem iesākās ar aukstu dušu, ātri nonākot iedzinējos ar 1:6. Pretinieki ātri vien iekrāja septiņu punktu pārsvaru (11:4). Nedaudz vēlāk igauņi panāca arī pārliecinošu astoņu punktu pārsvaru (14:6), bet seta beigu daļā iekrāja plus desmit punktus (18:8).

Pēc tam mājinieki guva četrus bezatbildes punktus, deficītu samazinot līdz sešiem punktiem (12:18). Tiesa, pēc tam lielāka pakaļdzīšanās nesekoja un trešajā setā tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 19:25. Ceturtais sets iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet vēlāk igauņi panāca divu punktu pārsvaru (8:6). Sīvā cīņa turpinājās, bet ziemeļu kaimiņi vairākas reizes panāca vadību ar plus trīs punktiem. Tiesa, pēc vairākām pretinieku kļūdām mājinieki panāca izlīdzinājumu 17:17. Spraigā cīņā seta nogalē laukuma saimnieki panāca jau 22:20. Ceturto setu Latvijas volejbolisti turpināja aukstasinīgi, neļaujot pretiniekiem sadeldēt iekrāto pārsvaru. Setā Latvijas izlase svinēja uzvaru ar rezultātu 25:22, panākot izšķirošo, piekto, setu.

Piektā seta sākumā komandas apmainījās ar punktiem, te vienai, te otrai atrodoties vadībā. Pirmie, kuri iekrāja vismaz divu punktu pārsvaru, bija viesi, kuri panāca 8:6. Nedaudz vēlāk igauņi ieguva jau plus trīs punktu pārsvaru (10:7), taču Egleskalns un veiksmīgā spēle blokā ļāva panākt 9:10. Tiesa, Igaunijas izlases līderis Roberts Tehts atjaunoja divu punktu pārsvaru, bet Egleskalns nākamajā izspēlē panāca 10:11. Uz to Tehts atbildēja vēl ar diviem punktiem, panākot jau 13:10 Igaunijas izlases labā. Pēc tam savu pirmo mačbumbu igauņi neizmantoja, bet nākamajā izspēlē mājinieki pieļāva kļūdu, kas pretiniekiem ļāva svinēt setā uzvaru ar rezultātu 15:12. Atbildes spēle svētdien, 9.oktobrī, risināsies vairāk nekā 5000 skatītāju ietilpīgajā Tondiraba arēnā Tallinā.

Lasi vēl