Komentāri
FOTO: Latvijai zelts IFBB Eiropas čempionātā bodibildingā un fitnesā
Foto: MATTHIAS BUSSE

Trešdien mājup no Spānijas pilsētas Santa Susanna atgriezās Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas izlase, kas no 4. līdz 9. maijam piedalījās IFBB Eiropas čempionātā fitnesā un bodibildingā junioriem, pieaugušajiem un masteriem 2016.

Latvijas izlasi pārstāvēja Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas prezidente Kristīne Vederņikova, galvenais treneris Vladimirs Belovs un desmit Latvijas izlases sportisti. Sacensības ilga piecas dienas, bija ļoti saspringtas, ar lielu konkurenci un pulcēja vairāk kā 900 sportistus no 45 Eiropas valstīm. Pasākuma ietvaros notika arī ikgadējais Eiropas Bodibildinga un Fitnesa Federācijas Kongress.

Foto:

Sporta disciplīna Mens physique veiksmīgi debitēja Elvis Rudbahs, kurš startēja divās vecuma kategorijās. Mens physique + 178 cm kategorijā Elvis starp 29 atlētiem ierindojās augstajā 7. vietā, bet Juniors Mens physique + 178 kategorijā ar 16 sportistiem un ļoti sīvu konkurenci jau titulētu un pieredzējušu sportistu vidū, uzrādīja fantastisku rezultātu, izcīnot 1. vietu un zelta godalgu Latvijai.

Perspektīvā Latvijas fitnesa sportiste, trīskārtējā IFBB Pasaules čempione jauniešiem, Olympia Amateur Europe 2015 uzvarētāja un Arnold Classic 2015 turnīra vicečempione Vanesa Belova ļoti skaistā un spēcīgā kategorijā, uzrādīja labu rezultātu, izcīnot godalgoto 4.vietu kategorijā Juniors Fitness + 163cm. Fitness sastāv no diviem raundiem un īpaši priecē tas, ka Vanesa tradicionāli nodemonstrēja ļoti oriģinālu, sarežģītu un krāšņu fitnesa izvēles programmu un pēc tiesnešu vērtējuma ierindojās vienbalsīgi pirmajā vietā izvēles programmas raudā.

Ne mazāk pārsteidzošs un patīkams bija godalgu sadalījums kategorijā Classic bodybuilding – 171cm. Kur, Latvijas izlases debitants Edžus Priedītis starp 9 atlētiem ieguva vietu finālā un ierindojās godalgotajā 5.vietā. Patīkami ir tas, ka arī šo kategoriju beidzot pārstāv Latvija un mūsu sportists spēj parādīt tik augstus rezultātus Eiropas līmenī.

Latvijas bodibildinga vecmeistars Aivars Visockis kategorijā Masters bodybuilding 50-59 gadi cīnījās par vietu finālā ar 13 titulētiem sportistiem. Šoreiz kopvērtējumā Aivaram 8.vieta, tikai daži punkti pietrūka līdz cerētajam finālam.

Fitnesa sporta veida pārstāve Marina Zvančuka kategorijā Fitness + 163cm trīspadsmit sportistu konkurencē ieguva 8. Vietu. Šajā pašā kategorijā dalību ņēma arī Latvijas juniore Vanesa Belova un kopvērtējumā ieguva 7.vietu.

Bikini fitnesa sporta veida kategorijās startēja piecas sportistes no Latvijas. Bikini fitness ir ļoti populārs pasaulē, dalību sacensības parasti ņem ļoti liels skaits sportistu. Katrā no sešām kategorijām startē vidēji 30 dalībnieces. Konkurence par iekļūšanu pusfinālā ir ļoti liela, virmo emocijas un sasprindzinājums. Šoreiz pusfināli pagāja secen, bet meitenes nepadodas un jau sāk gatavoties nākamajām sacensībām.

Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācija apsveic Latvijas izlasi ar veiksmīgo un rezultatīvo uzstāšanos Spānijā, un ar optimismu gatavojas rudens sezonai, kur IFBB Latvijas komanda ņems dalību IFBB Arnold Classic turnīrā 2016, IFBB Pasaules čempionātā un citās augsta līmeņa sacensībās!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl