FOTO: latvietis Kristaps Neretnieks uzvar Pasaules kausa posmā jāšanas sportā

Pievienot komentāru
FOTO: latvietis Kristaps Neretnieks uzvar Pasaules kausa posmā jāšanas sportā
Foto: LJF.LV

Pasaules kausa posmā jāšanas sportā svētdien Kleistos uzvarēja latvietis Kristaps Neretnieks, gūstot kvalifikācijas punktus Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Galvenajā, Grand Prix maršrutā, kur sportisti cīnījās par punktiem PK ieskaitē kopvērtējumā un kvalifikācijai Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm 2016. gadā, jau trešo reizi uzvarēja Latvijas sportists Kristaps Neretnieks, šoreiz ar zirgu Zuko S.

Turnīrā piedalījās sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Kazahstānas, Polijas, Zviedrijas un Latvijas.

Maršrutā Nr. 7 ar 125/130 cm un vienu pārlēkšanu 6/7 gadus veciem zirgiem uzvarēja Kosts Gaigals no Lietuvas ar zirgu Edelster. Otro vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Andis Vārna ar KS Emerton.

Maršrutā Nr. 8 ar 135 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu tai kvalificējās tikai divi dalībnieki no 30, abi – no Latvijas. Abi saīsināto distanci veica bez soda punktiem. Ātrāks bija un uzvarēja Ģirts Bricis ar Camparo – 37,58 sekundes, līdz ar to Aigars Bregže ar Callacado un 40,17 sekunžu rezultātu palika otrais.

Galvenajā maršrutā Grand Prix Rīga ar 160 cm augstiem šķēršļiem pamatmaršrutā startēja 26 prasmīgākie jātnieki un zirgi. Bet tikai viens no viņiem pamatdistanci veica bez soda punktiem, tādējādi bez paredzētās pārlēkšanas uzvarēja Kristaps Neretnieks ar zirgu Zuko S, kas pieder lietuvietim Andriusam Petrovam un pašam jātniekam. Tā bija jau trešā Kristapa uzvara Rīgas posmā, tādējādi pašam sniedzot lielisku dāvanu sev 26.dzimšanasdienā. Otro vietu izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Beļekovs ar Bivaldi, kurš pamatdistanci beidza ar rezultātu 4 s.p./83,42 s. Trešais – igaunis Gunārs Kletenbergs ar Traffic – 4/84,10.

Grand Prix uzvarētājs Kristaps Neretnieks:

”Man izdevies tāds jāšanas sportā visai unikāls ”Hat-trick”, trīs uzvaras pēc kārtas vienā sacensību vietā šāda ranga sacensībās. Galvenajā maršrutā, atzīstu, pieļāvu arī kļūdas, – izejā uz trīskāršo sistēmu. Taču veiksme palīdzēja, bet pārējais bija stabili un pārliecinoši. Paldies skatītājiem par atbalstu, bija patīkami startēt savās mājās! Tas ir lieliski, ka cilvēki atnāk, jūt līdzi. Tāpēc ir vērtīgi vinnēt Latvijā, un, ja tas paveikts trešo reizi, tas ir nozīmīgi. Ja vērtējam sniegumu citos maršrutos, patiesībā tā bija gatavošanās nākamajiem startiem. Ja iepriekš nevinnēju, tagad tas izdevās vislabākajā brīdī.”