FOTO: Latvieši īsti stiprinieki! Mūsu sportistiem pirmās trīs vietas Ziemeļvalstu spēkavīru turnīrā

0 Komentāru
FOTO: Latvieši īsti stiprinieki! Mūsu sportistiem pirmās trīs vietas Ziemeļvalstu spēkavīru turnīrā
Foto: Stipriem.lv

Ar pilnīgu Latvijas spēkavīru triumfu noslēdzies starptautiskais turnīrs Best Nordic Strongman 2016, kas aizvadītās nedēļas izskaņā risinājās Jūrmalā, Kauguru rudens svētkos.   Jūrmalā startēja divpadsmit sportisti no desmit valstīm – Norvēģijas, Islandes, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, bet Latviju pārstāvēja četri atlēti – ugālnieks Oskars Martužans, preilēnietis Artis Plivda, mārcienietis Didzis Zariņš un talsenieks Magnuss Vucāns.

Konkurence bija spēcīga un pirms sacensībām par galvenajiem favorītiem uz godalgotajām vietām tika uzskatīti tieši latvieši. Jau mača sākumā, 16 tonnas smagās degvielas cisternas vilkšanā, ugālnieks Oskars Martužans lika visiem trūkties, izcīnot uzvaru 20,09 sekundēs. Līdzīgu rezultātu uzrādīja Didzis Zariņš, no pirmās vietas atpaliekot tikai par piecām sekundes simtdaļām, bet trešais palika islandietis Ari Gunnarsons (20,66 sek).

Savukārt spēka trepē, pa kuru atlētiem bija jāuznes 200, 225 un 250 kg smaga kaste, atkal pārliecinoši bija latvieši – pirmais Martužans, aiz viņa attiecīgi Plivda un Zariņš, neatstājot nekādas izredzes konkurentiem cīņā par vietu labāko trijniekā, jo rezultātu vēl šajā uzdevumā spēja uzrādīt vien soms Anti Murejarvi un atrāviens punktu skaita ziņā no pretiniekiem bija ievērojams. Tālāk plecu spēka kombinācijā pirmā vieta ar laiku 23.32 pienācās Plivdam, otrais palika Zariņš (32.66 sek), trešais –  Gunnarsons no Islandes. 330 kilogramus liela svara celšanā no zemes pirmās trīs vietas savā starpā atkal sadalīja mūsējie un tāds pats scenārijs atkārtojās arī stafetē.

Foto


Pirms pēdējās disciplīnas pirmā trijnieka atlēti atradās vienlīdzīgās pozīcijās. Nebija īsti skaidrs,  kurš kāps uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, jo Martužanam ar Plivdu vienāds punktu skaits, savukārt Zariņam par vienu mazāk. Situācija bija sakaitēta, spriedze liela, tomēr pēdējā vingrinājumā savu sportisko raksturu, cīņassparu parādīja ugālnieks. Viņš 46.07 sekundēs uz statīva uzcēla piecus no sešiem akmeņus, bet Plivdam šoreiz nepaveicās. Akmeņi bija slapji un slideni, tie preilēnietim tik viegli rokās nedevās un rezultātā 53.49 sekundēs arī pievarēti pieci akmeņi.
Sacensību kopvērtējumā uzvaru ar 66 punktiem ļoti sīvā cīņā izcīnīja Oskars Martužans, otrā vieta šoreiz pieredzējušajam Artim Plivdam, no turnīra pirmās vietas ieguvēja atpaliekot vien par punktu. Didzim Zariņam godpilnā trešā pozīcija, summā savācot 61 punktu. Savukārt ceturtais mūsu valsts pārstāvis Magnuss Vucāns palika piektais.  Šis latviešu triumfs ir kārtējais pierādījums tam, ka Eiropas līmenī Latvijas atlēti ir ļoti spēcīgi.

0 Komentāru