2 komentāri
FOTO! Drāma! Latvijas florbolisti PČ atklāšanas mačā ielaiž septiņus vārtus pret Zviedriju

Latvijas vīriešu florbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta atklāšanas mačā sestdien cienījamā cīņā “Arēnā Rīga” ar rezultātu 2:7 (1:3, 1:2, 0:2) zaudēja astoņkārtējai čempionei Zviedrijai.

Latvijas izlase ielaida pirmos trīs vārtus mačā, tomēr 14.minūtē mājinieku sastāvā izcēlās Rolands Kovaļevskis. Arī otrajā periodā pirmos divus vārtus iemeta pretinieki, tomēr turpinājumā lieliskā pretuzbrukumā precīzs bija Latvijas izlases kapteinis Atis Blinds. Trešajā trešdaļā zviedri guva vēl divus vārtus un Latvijai sensāciju neizdevās sagādāt.

Spēli vēroja 8011 skatītāji, kas ir jauns pasaules čempionātu atklāšanas maču apmeklētības rekords. Svarīgākās spēles Latvijas izlasei vēl tikai priekšā – svētdien tā sacentīsies ar Čehiju, bet otrdien spēkosies ar Norvēģiju.

Foto

Aizvadītajā mačā jau pirmajā uzbrukumā bīstami meta Latvijas izlases jaunākais spēlētājs Pēteris Trekše, bet bumbiņa lidoja garām vārtiem. Kaut, kā jau prognozēts, Zviedrijai piederēja pārsvars, arī Latvija regulāri uzbruka, bīstamus metienus veicot Ingum Laiviņam un Mikum Valpēteram.

Tomēr trešdaļas vidū Latvija pēc neveiksmīgas nomaiņas zaudēja vārtus, izceļoties Līnusam Nordgrēnam. Kaut Latvija turpināja radīt bīstamus momentus, drīz vien Tomass Holmgrēns ar tālu metienu panāca jau 2:0, bet 14.minūtē sekmīgs no vārtu priekšas bija Rasmuss Sundsteds, gūstot arī trešos vārtus.

Tomēr jau 11 sekundes vēlāk pirmos vārtus iemeta arī Latvija, kad pēc Arta Raituma cīņas pie apmales ar rezultatīvu metienu izcēlās Kovaļevskis. Pirmā perioda izskaņā abām komandām bija bīstami momenti, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā trešdaļā Latvija pirmos vārtus ielaida jau pēc 26 sekundēm, kad izcēlās Sundsteds. Kopumā cīņa kļuva asāka un arī Latvija ieguva pirmo vairākumu, kad klupināts tika Morics Krūmiņš. Vairākumā Latvija radīja iespējas, kuras gan nerealizēja, bet 32.minūtē pēc Rikarda Ēriksona raidījuma mājinieki jau nokļuva iedzinējos ar 1:5.

Tomēr nepilnu pusotru minūti vēlāk Latvija samazināja deficītu līdz 2:5, kad ar lielisku pāreju pretuzbrukumā Atis Blinds raidīja bumbiņu zem pretinieku vārtu pārliktņa. Turpinājumā otros vārtus bija iespēja gūt Kovaļevskim, kad viņš jau nomānīja pretinieku vārtsargu, tomēr izšķirošo punktu neizdevās pielikt. Šāds rezultāts arī saglabājās pēc 40 spēlētām minūtēm.

Ja otrajā trešdaļā Latvijas izlase ļoti cienījami turējās pretim zviedriem, trešajā trešdaļā tomēr titulētajiem pretiniekiem bija pārsvars. Trešās trešdaļas ievadā atkal iespēja gūt vārtus bija Kovaļevskim, tomēr Latvija zaudēja bumbiņu un pretuzbrukumā viens pret Ati Blindu nokļuva pēdējo divu pasaules čempionātu vērtīgākais spēlētājs Kims Nilsons un savu iespēju izmantoja.

Vēl reizi trešajā trešdaļā izcēlās Aleksanders Galante Kārlstrēms un Latvija cieta neveiksmi ar 2:7, kaut pēdējās minūtēs spēja pat pretiniekus iespiest savā zonā. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Kovaļevskis.

TOP komentāri

• neJoks
    +1 +1 0

neJoks

Atvainojiet, bet kurš tik ''stulbu'' virsrakstu izdomāja? Šīs spēles rezultāts NAV drāma, bet normāls rezultāts pret pasaules čempioniem! Nu, gan žurnālisti!