FOTO: Britu bokseris Fjūrijs šokē pasauli un gāž no troņa Kļičko

0 Komentāru
FOTO: Britu bokseris Fjūrijs šokē pasauli un gāž no troņa Kļičko
Foto: REUTERS/SCANPIX

Brits Taisons Fjūrijs sestdien Vācijā pieveica Ukrainas smagsvaru Vladimiru Kļičko, tādejādi šokējot boksa pasauli. Vācijas pilsētā Diseldorfā notikušajā duelī Fjūrijam uzvaru pēc 12 raundu cīņas vienbalsīgi piešķīra visi trīs tiesneši 115:112, 115:112 un 116:111.

Līdz ar to Fjūrijs kļuvis par jauno Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) un žurnāla Ring čempiona jostu īpašnieku.

FOTO

Fjūrijs cīņu aizvadīja ļoti pašpārliecināti un vēl pat septītajā raundā dažbrīd aizlika rokas aiz muguras, izaicinot Kļičko. Savukārt līdzšinējais čempions praktiski visu dueli bija ļoti pasīvs un vien ap devīto raundu aktivizējas. Visaktīvākais izvērtās noslēdzošais raunds, kad sportisti apmainījās ar vairākiem sitieniem, bet tiesnešu vērtējums bija pārsteidzoši vienbalsīgs – divi atdeva Fjūrijam uzvaru ar trīs punktu pārsvaru, bet viens pat ar piecu. Turklāt priekšpēdējā raunda pēdējās sekundēs britam tika atņemts punkts par sitienu izdarīšanu pa pakausi.

Abu savstarpējam duelim bija jānorisinās jau pirms mēneša, taču Kļičko vienā no treniņiem iedzīvojās savainojumā, kas cīņu lika pārcelt par mēnesi vēlāk.

Kļičko zaudējumus nebija piedzīvojis jau 11 gadus. Viņš aprīlī vien pēc punktiem pieveica līdz šim nepārspēto amerikāni Braientu Dženingsu. Kļičko guva 22.uzvaru pēc kārtas, pasaules čempiona titulus aizstāvot 18.reizi pēc kārtas. Rekordists šajā rādītājā ar 25 aizstāvēšanas cīņām ir amerikānis Džo Luiss.

Šobrīd 39 gadus vecaisKļičko karjeras laikā piedalījies 68 cīņās, triumfējot 64 no tām, turklāt 54 panākumus izcīnījis ar nokautu.

Tikmēr Fjūrijs profesionālajā karjerā aizvadījis 25 cīņas, gūstot tikpat uzvaru, turklāt 18 no tām noslēdzot ar nokautu.

Fjūrijam pašlaik nepieder vienīgi Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona josta, kas iepriekš bija Vladimira Kļičko vecākā brāļa Vitālija īpašumā, kurš to zaudēja pēc karjeras sportā beigām, lai koncentrētos politiskajai karjerai Ukrainā. Šī josta šobrīd pieder amerikānim Deontejam Vailderam.

0 Komentāru