FOTO: Baku gatavojas simtiem miljonu vērtajām Eiropas spēlēm

Pievienot komentāru
FOTO: Baku gatavojas simtiem miljonu vērtajām Eiropas spēlēm
FOTO: SCANPIX

Šo piektdien sākas Eiropas spēles, kas notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Šāds pasākums notiek pirmo reizi un sava mēroga ziņā līdzinās vasaras olimpiskajām spēlēm. 

Azerbaidžāna, kas no Eiropas ir salīdzinoši patālu, varbūt nav pati loģiskākā izvēle Eiropas spēļu rīkošanai. Tomēr, ņemot vērā tās rocību, laikā, kad lielākās Eiropas valstis cīnījās ar finanšu krīzi, tā bija droša izvēle.

Nepiegriežot vērību izmaksām, kas mērojamas daudzos simtos miljonu eiro, Azerbaidžāna ir spējusi sagatavoties spēlēm mazāk nekā trīs gadu laikā.

 

Azerbaidžānas galvaspilsēta ir ieguldījusi daudz darba, lai parādītu sevi kā vērā ņemamu opciju augsta līmeņa starptautisku sporta pasākumu rīkošanai.

Lai uzņemtu Eiropas spēļu dalībniekus un viesus, uzcelta virkne iespaidīgu ēku, tostarp grandiozs olimpiskais stadions, kur sacensības norisināsies vien divas dienas.

Eiropas spēles ir pirmais tik vērienīgs sporta notikums kontinentā. Uz to ieradīsies vairāk nekā seši tūkstoši sportistu. Daudzus no viņiem vilina iespēja iegūt kvalifikācijas punktus nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm Brazīlijā.

Sacensības notiks 20 sporta veidos, no kuriem 16 ir olimpisko spēļu programmā. Eiropas spēļu rīkotāji tās papildinājuši arī ar eksperimentālām disciplīnām – tai skaitā pludmales futbolu un jaukto pāru akrobātisko vingrošanu.

Tomēr ne viss šajā Kaspijas jūras piekrastes valstī atmirdz karstajā vasaras saulē. Enerģijas resursiem bagātā Azerbaidžāna nepārtraukti tiek kritizēta par cilvēktiesību ievērošanas problēmām.

Šonedēļ EDSO tika dots mēnesis laika pārtraukt savu darbību Azerbaidžānā, tikai dažus mēnešus pirms rudenī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

Tomēr Rietumeiropa pagaidām neizvirza pretenzijas Azerbaidžānai, kuru kopš 2003. gada vada prezidents Ilhams Alijevs, šo posteni pārņemot no sava tēva. Azerbaidžāna šobrīd ir laba alternatīva Krievijai naftas un gāzes piegādēs Eiropai.

Arī spēļu rīkotāji ir atteikušies iesaistīties sarunās par šo tematu, norādot, ka politikai nebūtu jākļūst par daļu no sporta.