Komentāri
FOTO: Baku gatavojas simtiem miljonu vērtajām Eiropas spēlēm
FOTO: SCANPIX

Šo piektdien sākas Eiropas spēles, kas notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Šāds pasākums notiek pirmo reizi un sava mēroga ziņā līdzinās vasaras olimpiskajām spēlēm. 

Azerbaidžāna, kas no Eiropas ir salīdzinoši patālu, varbūt nav pati loģiskākā izvēle Eiropas spēļu rīkošanai. Tomēr, ņemot vērā tās rocību, laikā, kad lielākās Eiropas valstis cīnījās ar finanšu krīzi, tā bija droša izvēle.

Nepiegriežot vērību izmaksām, kas mērojamas daudzos simtos miljonu eiro, Azerbaidžāna ir spējusi sagatavoties spēlēm mazāk nekā trīs gadu laikā.

 

Azerbaidžānas galvaspilsēta ir ieguldījusi daudz darba, lai parādītu sevi kā vērā ņemamu opciju augsta līmeņa starptautisku sporta pasākumu rīkošanai.

Lai uzņemtu Eiropas spēļu dalībniekus un viesus, uzcelta virkne iespaidīgu ēku, tostarp grandiozs olimpiskais stadions, kur sacensības norisināsies vien divas dienas.

Eiropas spēles ir pirmais tik vērienīgs sporta notikums kontinentā. Uz to ieradīsies vairāk nekā seši tūkstoši sportistu. Daudzus no viņiem vilina iespēja iegūt kvalifikācijas punktus nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm Brazīlijā.

Sacensības notiks 20 sporta veidos, no kuriem 16 ir olimpisko spēļu programmā. Eiropas spēļu rīkotāji tās papildinājuši arī ar eksperimentālām disciplīnām – tai skaitā pludmales futbolu un jaukto pāru akrobātisko vingrošanu.

Tomēr ne viss šajā Kaspijas jūras piekrastes valstī atmirdz karstajā vasaras saulē. Enerģijas resursiem bagātā Azerbaidžāna nepārtraukti tiek kritizēta par cilvēktiesību ievērošanas problēmām.

Šonedēļ EDSO tika dots mēnesis laika pārtraukt savu darbību Azerbaidžānā, tikai dažus mēnešus pirms rudenī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

Tomēr Rietumeiropa pagaidām neizvirza pretenzijas Azerbaidžānai, kuru kopš 2003. gada vada prezidents Ilhams Alijevs, šo posteni pārņemot no sava tēva. Azerbaidžāna šobrīd ir laba alternatīva Krievijai naftas un gāzes piegādēs Eiropai.

Arī spēļu rīkotāji ir atteikušies iesaistīties sarunās par šo tematu, norādot, ka politikai nebūtu jākļūst par daļu no sporta.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl