Finālturnīru sasniegusī Latvijas handbola izlase ar zaudējumu noslēdz EČ kvalifikāciju

Pievienot komentāru
Finālturnīru sasniegusī Latvijas handbola izlase ar zaudējumu noslēdz EČ kvalifikāciju
HANDBALL.LV

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien Nīderlandē 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē ar 21:25 (11:13) piekāpās Nīderlandei.

No sportiskā viedokļa Latvijas izlasei šī spēle neko daudz nenozīmēja, jo komanda trešdien Valmierā ar rezultātu 25:24 uzvarēja spēcīgo Slovēniju un pirmo reizi vēsturē kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram.

Spēli labāk iesāka laukuma saimnieki, tomēr Latvija pakāpeniski atspēlējās un puslaika pārtraukumā devās ar divu vārtu deficītu (11:13). Otrā puslaika ievadā nīderlandieši ātri dubultoja pārsvaru, tomēr latvieši atspēlējās un pārņēma vadību (18:17). Tiesa, Nīderlandes handbolisti guva trīs bezatbildes vārtus un vadību noturēja līdz pat mača finālsvilpei.

Kvalifikācijas grupas kopvērtējuma ar desmit punktiem sešās spēlēs uzvarēja Slovēnija, otrā ar astoņiem punktiem bija Latvija, abām iegūstot tiesības spēlēt Eiropas čempionātā. Sešus punktus ieguva Nīderlande, kamēr bez punktiem bija Igaunija.

Tāpat ceļazīmi uz Eiropas čempionātu ieguva arī Nīderlande.

Šajā kvalifikācijas ciklā Latvija vienīgo zaudējumu līdz šim bija piedzīvojusi vien pirmajā spēlē viesos pret 2017.gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieci Slovēniju (21:27). Turpinājumā Latvija savā laukumā Valmierā ar 29:25 pieveica Nīderlandi, bet gan viesos (24:18), gan mājās (30:24) apspēlēja Igaunijas handbolistus.

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Šis kvalifikācijas turnīrs ir plašākais, kāds jebkad noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.