Filipīniešu boksa leģenda Pakjao trešo reizi kļūst par WBO pasaules čempiona jostas īpašnieku

Pievienot komentāru
Filipīniešu boksa leģenda Pakjao trešo reizi kļūst par WBO pasaules čempiona jostas īpašnieku
Foto: AFP/LETA

Filipīniešu boksa leģenda Manijs Pakjao sestdien Lasvegasā veiksmīgi atgriezās ringā, trešo reizi karjerā kļūstot par Pasaules Boksa organizācijas (WBO) pasaules čempionu pusvidējā svarā.

Šobrīd 37 gadus vecais Pakjao 16 132 skatītāju klātbūtnē Thomas&Mack Center arēnā guva drošu uzvaru pār līdzšinējo WBO čempionu Džesiju Vargasu. Visi trīs tiesneši uzvaru atdeva Pakjao. Divi no viņiem uzskatīja, ka filipīnietis uzvarējis ar 118:109, bet viens soģis uzvaru atdeva ar 114:113. Otrajā raundā Pakjao ar īsu labo sitienu noguldīja Vargasu uz ringa dēļiem, taču amerikānis cīņu turpināja. Tomēr 12 raundu cīņā filipīnietis bija krietni labāks.

Pakjao vien pirms septiņiem mēnešiem paziņoja, ka beidz savu boksera karjeru, savu uzmanību veltot politikai, tomēr drīz vien filipīnietis pārdomāja un atgriezās ringā, sestdien tiekot pie savas 59.uzvaras karjerā, kurā viņš arī sešas reizes zaudējis un divus mačus pabeidzis neizšķirti. Manijs Pakjao karjerā 38 reizes uzvarējis ar nokautu, taču pēdējo reizi šādu uzvaru viņš guva pirms septiņiem gadiem. “Jūtos laimīgs. Katrā raundā centos pretinieku nokautēt, tomēr svarīgākā ir pati uzvara,” bilda dzimtenē milzu popularitāti iemantojušais filipīnietis.

Pirmo reizi par WBO čempionu pusvidējā svarā Pakjao kļuva 2010.gadā, kad uzvarēja Migelu Koto. Tiesa, divus gadus vēlāk filipīnietis titulu zaudēja Timotijam Bredlijam, taču 2014.gadā revanša mačā viņu amerikāni tomēr pārspēja un atkal kļuva par WBO čempionu. Savukārt otro reizi šo titulu viņš zaudēja pērn cīņā ar Floidu Meivezeru, kurš pēc tam paziņoja par karjeras beigšanu. Zīmīgi, ka Meivezers sestdienas cīņu pēc Pakjao uzaicinājuma vēroja klātienē. Pakjao par profesionālu bokseri kļuva jau 16 gadu vecumā. Viņš ir pirmais un vienīgais bokseris pasaulē, kurš spējis kļūt par pasaules čempionu astoņās dažādās versijās.

Lasi vēl