Federers ziedo miljonu Šveices franku koronavīrusa krīzē

Pievienot komentāru
Federers ziedo miljonu Šveices franku koronavīrusa krīzē
AFP/SCANPIX

Šveices tenisa zvaigzne Rodžers Federers kopā ar sievu Mirku trešdien ziedoja vienu miljonu Šveices franku (943 tūkstoši eiro), lai palīdzētu koronavīrusa Covid-19 krīzes laikā “visneaizsargātākajiem” tautiešiem, tenisists paziņoja savā “Instagram” kontā.

Divdesmitkārtējais “Grand Slam” čempions un viņa sieva trešdien ziedoja vienu miljonu Šveices franku (1,02 miljoni dolāru, 943 000 eiro), sakot, ka nevienu nedrīkst atstāt aiz muguras, jo Šveice cīnās pret globālo pandēmiju.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem Šveicē ir devītais augstākais saslimšanu skaits pasaulē.

Saskaņā ar Šveices Veselības ministrijas sniegto informāciju līdz pirmdienai ieskaitot vairāk nekā 8800 cilvēku saslimuši ar Covid-19, savukārt 86 cilvēki ir miruši.

“Šis ir izaicinošs laiks visiem, un nevienu nedrīkst atstāt novārtā. Mana sieva un es personīgi esam nolēmuši ziedot vienu miljonu Šveices franku visneaizsargātākajām ģimenēm Šveicē,” “Instagram” kontā ierakstīja pasaules ceturtā rakete 38 gadus vecais Federers.

“Mūsu ieguldījums ir tikai sākums. Mēs ceram, ka citi pievienosies, lai sniegtu palīdzību vairāk ģimeņu, kurām tā vajadzīga. Kopā mēs varam pārvarēt šo krīzi. Palieciet veseli!”

Piektdien Šveices valdība vēl vairāk pastiprināja pasākumus pret jauno koronavīrusu, aizliedzot visas pulcēšanās, kurās ir vairāk nekā pieci cilvēki, kamēr ikviens, kas atradīsies kādam citam tuvāk par diviem metriem, var tikt sodīts ar naudas sodu.

Valdība jau bija devusi rīkojumu slēgt skolas un visas atpūtas vietas, ieskaitot restorānus, bārus un nepārtikas veikalus.