Federālais prokurors: Riodežaneiro olimpisko spēļu objekti tika uzcelti bez plānošanas

Pievienot komentāru
Federālais prokurors: Riodežaneiro olimpisko spēļu objekti tika uzcelti bez plānošanas
Foto: AFP/LETA

Objekti pirms pagājušā gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm tika uzcelti bez plānošanas un pašlaik ir “baltie ziloņi”, tiesas sēdē paudis federālais prokurors Leandru Mitidieri.

“Tur nebija plānošanas, kad viņi pretendēja uz rīkošanu. Nebija plānošanas,” paudis prokurors. “Šodien tie ir baltie ziloņi. Tagad mums jācenšas saprast kā to padarīt par kaut ko lietojamu.” Riodežaneiro iztērēja aptuveni 12 miljardus dolāru (10,5 miljardus eiro), lai sarīkotu olimpiskās spēles, kuras iespaidoja izdevumu samazināšana, slikts apmeklējums, kā arī ziņojumi par kukuļiem un korupciju objektu būvniecības procesā.

Olimpiskajā parkā, kur ir lielākā objektu koncentrācija, tagad stāv daudzas tukšas arēnas un kopš olimpisko spēļu noslēguma joprojām valda liela nekārtība. Tikmēr Deodoru rajons, kur risinājās 11 dažādas sacensības, ieskaitot BMX riteņbraukšanu, tagad ir slēgts, kaut bija plāns radīt publisku parku ar iespējām peldēt vietējiem iedzīvotājiem, kas pārsvarā ir ļoti nabadzīgi.

Bijušais Riodežaneiro mērs Eduardu Paešs tiek apsūdzēts par iespējamu vismaz 15 miljonu reālu (4 miljonu eiro) pieņemšanu maksājumos, lai atvieglotu ar spēļu rīkošanu saistīto objektu būvniecību, tomēr viņš noliedz pretlikumības. Deviņus mēnešus pēc olimpisko spēļu noslēguma orgkomiteja joprojām kreditoriem ir parādā aptuveni 30 miljonus dolāru (27 miljonus eiro). Tāpat rīkotājiem atgrieztas 137 medaļas, jo tās bijušas nekvalitatīvas un nepieciešams salabot.

Kā atzinis orgkomitejas pārstāvis Mariu Andrada, lielākā daļa no bojātajām medaļām bijušas bronzas un pārsvarā tās saņēmuši ASV atlēti. “Lielākā daļa problēmu radušās sliktās uzglabāšanas dēļ,” uzskata Andrada. “Vai nu tās nokritušas uz grīdas, vai saskārušās ar citām.”

Lasi vēl