Fantastika! Teilors Jūdžinā sasniedz trešo tālāko rezultātu trīssoļlēkšanas vēsturē

Pievienot komentāru
Fantastika! Teilors Jūdžinā sasniedz trešo tālāko rezultātu trīssoļlēkšanas vēsturē
Foto: AP/SCANPIX

Trīssoļlēkšanas karalis Kristians Teilors sestdien Dimanta līgas vieglatlētikā etapā Jūdžinā pietuvojās pasaules rekordam, kamēr četrkārtējais olimpiskais čempions Mo Farahs triumfēja 5000 metru distancē.

Farahs, kurš aizvada pēdējo sezonu stadionos, distanci veica 13 minūtēs un 0,70 sekundēs, parādot, ka arī šogad augustā pasaules čempionātā būs galvenais pretendents uz triumfu 5000 un 10 000 metru distancēs. “Man galvenais nebija rezultāts, bet gan vēlējos puišiem parādīt, ka esmu gatavs,” pauda Farahs. “Daudzi puiši daudz runā. Es vēlos runāšanas vietā skriet.”

Savukārt spožāko rezultātu sestdien sasniedza divkārtējais olimpiskais čempions Teilors, kurš uzvarēja ar rezultātu 18,11 metri, veicot trešo visu laiku tālāko lēcienu. Zīmīgi, ka cits amerikānis Vils Klejs viņam sacensībās piekāpās vien par sešiem centimetriem. Pasaules rekords, kas kopš 1995.gada pieder britam Džonatanam Edvardsam, ir 18,29 metri, bet Teilora personiskais rekords ir 2015.gada pasaules čempionātā lēktais rezultāts 18,21 metrs.

Video

“Tas ir vienīgais iemesls kāpēc esmu šeit,” Teilors uzsvēra, ka tiecas pēc pasaules rekorda. “Neviens neatcerēsies mani, ja palikšu kā otrais numurs. Tas mani katru dienu dzen uz priekšu.” Ļoti spožs dalībnieku sastāvs bija 200 metru sprintā dāmām, uzvaru ar rezultātu 21,77 sekundes izcīnot pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs bronzu guvušajai amerikānietei Torijai Bovijai.

Otrā pēc 21,91 sekundes finišēja olimpiskā čempione 400 metros Šona Millere-Uibo, trešā vēl pēc 0,07 sekundēm bija olimpiskā čempione 100 un 200 metros Ileina Tompsone no Jamaikas, bet aiz viņas palika Nīderlandes zvaigzne Dafne Shipersa un seškārtējā olimpiskā čempione Elisona Fēliksa.

Vēl sestdien 110 metru barjersprintā uzvaru guva olimpiskais čempions Omars Makleods, finišējot pēc 13,01 sekundes, bet 100 metros vīriem labākais bija amerikānis Ronijs Beikers, finišējot pēc 9,86 sekundēm, tomēr šis rezultāts tika sasniegts ar vēja palīdzību.