2 komentāri
Fantastika! Ostapenko uzvar Vozņacku un iekļūst “French Open” pusfinālā

Aļona Ostapenko, spītējot spēcīgam vējam un divām lietus pauzēm, Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā ar 4-6, 6-2, 6-2 uzvarēja bijušo pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacki .

Ostapenko kļuvusi par pirmo Latvijas tenisisti, kura dāmu vienspēlēs spēlēs šāda līmeņa turnīra pusfinālā, tikmēr vīriem pirms trīs gadiem Francijas atklātā čempionāta pusfinālā spēlēja Ernests Gulbis. Pusfināla maču Ostapenko aizvadīs savā divdesmitajā dzimšanas dienā.

Par pusfināla sasniegšanu Ostapenko ir nopelnījusi 780 WTA ranga punktus, kas viņai nākamajā nedēļā ļaus pietuvoties labāko divdesmitniekam, sasniedzot jaunu karjeras rekordu.

Ostapenko spēli pret Vozņacki sāka plkst.15 pēc Latvijas laika, bet mačam punkts tika pielikts vien neilgi pirms deviņiem, jo maču divas reizes apturēja spēcīgas lietusgāzes. Pirmo reizi mačs tika apstādināts otrajā setā, kad Ostapenko bija vadībā ar 5-2, bet atsākts vien pēc nedaudz vairāk kā trīs stundām. Savukārt otra pauze, kas gan bija krietni īsāka, bija pēc trešajā setā trim aizvadītiem geimiem, tobrīd Ostapenko esot iedzinējos ar 1-2.

Tieši otrais pārtraukums Latvijas tenisistei nāca par labu, jo pēc tam viņa uzvarēja nākamajos piecos geimos un izcīnīja Latvijas tenisam vēsturisku panākumu.

Pusfinālā Ostapenko tiksies ar šveicieti Tīmea Bačinski (WTA 31.), kura ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-4 uzvarēja mājinieci Kristīnu Mladenoviču (WTA 13.).

Pirmajā setā, kurā sportistes saskārās ar ļoti vējainiem apstākļiem, Ostapenko piekāpās ar 4-6, kaut bija iedzinējos arī ar 0-5, bet otrajā setā spēles apturēšanas brīdī viņa atradās vadībā ar 5-2. Tomēr pēc nedaudz vairāk kā trīs stundu gaidīšanas, kad lietus rimās un spēle atsākās, Ostapenko ar savu servi nodrošināja seta uzvaru nesošo punktu, triumfējot ar 6-2.

Jau pirmajā geimā tenisistēm nācās saskarties ar ļoti spēcīgu vēju, pūšot tenisistēm mālu acīs. Vozņacka šādiem apstākļiem pielāgojās veiksmīgāk un pēc 13 spēlētām minūtēm bija izvirzījusies vadībā ar 3-0. Turpinājumā Ostapenko arī otro reizi zaudēja savu servi, bet viņas nepiespiesto kļūdu skaits jau sasniedza 13, kamēr pretiniecei tādas bija tikai trīs.

Trešajā geimā Ostapenko tika pie trim breikbumbām un piektajā geimā ieguva vēl divas, tomēr nevienu no tām nespēja realizēt. Tomēr šajā brīdī nedaudz pierima vējš un uzspīdēja saule, kas ļāva sestajā un septītajā geimā Ostapenko beidzot iegūt pirmos punktus mačā. Nākamajā geimā viņa pat atspēlēja divas setbumbas, bet devītajā izmantoja trešo breikbumbu un deficīts jau tika samazināts līdz 4-5.

Tomēr izlīdzināt rezultātu Ostapenko tā arī neizdevās, jo nākamajā geimā viņa pieļāva vairākas pašas izraisītas kļūdas un pirmajā setā tomēr zaudēja ar 4-6.

Otrā seta pirmajos divos geimos uzvarēja servētājas, bet trešajā Ostapenko uzvarēja no rezultāta 0:40, pārņemot vadību. Tomēr jau uzreiz nākamajā geimā Vozņacka atspēlējās, rezultātam kļūstot 2-2. Arī nākamajā geimā Ostapenko uzvarēja, bet septītajā geimā ieguva pat divu breiku pārsvaru, tomēr ātri noslēgt setu Latvijas tenisistei neizdevās, jo šajā brīdī dueli apturēja.

Piespiedu pauze Ostapenko no sliedēm neizsita, jo atsākoties spēlei viņa darbojās droši, ar skaistu izspēli, atgūstoties no grūtas situācijas, nodrošinot uzvaru setā ar 6-2.

Tikmēr trešā seta ievadā punktus guva servētājas, bet Ostapenko trešajā geimā bija tuvu tam, lai izvirzītos vadībā, taču neizmantoja vienu breika iespēju. Pēc tam “Roland Garros” kortos atkal sākās lietus, taču šoreiz tā bija neilga un lokāla lietusgāze, kas ātri beidzās, tāpēc jau pēc nepilnām 20 minūtēm tenisistes atgriezās kortā.

Ostapenko ceturtajā geimā nespēja noturēt vadību 40:0, tomēr beigās pie punkta tika, savukārt nākamajā geimā viņa izmantoja breika iespēju, to pašu atkārtojot arī septītajā geimā un panākot jau 5-2, galīgi salaužot Vozņackas pretestību, jo astotajā geimā pie savas serves Latvijas tenisiste pretiniecei neatdeva ne punktu, svinot vēsturisku uzvaru.