F-1 čempions Hamiltons izvairījies no nodokļu maksāšanas par lidmašīnu

0 Komentāru
F-1 čempions Hamiltons izvairījies no nodokļu maksāšanas par lidmašīnu
Foto: AP/ SCANPIX

Nu jau četrkārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Lūiss Hamiltons, izmantojot īpaši komplicētas shēmas, izvairījies no nodokļu maksāšanas par savu privāto lidmašīnu, izpētījuši britu žurnālisti.

Braucējs 2013.gadā saņēmis 3,3 miljonu mārciņu (3,7 miljonu eiro) atmaksu no pievienotās vērtības nodokļa, kad viņa lidmašīna tika importēta no Menas salas, kur ir zemi nodokļi, pēc tā dēvēto Paradīzes dokumentu izpētes vēstīja BBC un laikraksts “Guardian”.

Tiek ziņots, ka šādā virzienā strādājušas firmas palīdzēja Hamiltonam un dučiem citu klientu izveidot šķietami mākslīgus biznesus, lai pēc tam varētu pieprasīt nodokļu atmaksu vairāku miljonu eiro vērtībā. Mediji vēsta, ka shēma, kurā pēc tam pircēji nomāja paši savas lidmašīnas, varētu būt pretrunā ar Eiropas Savienības (ES) normām, kas aizliedz nodokļu atmaksu par personīgā lietošanā esošām lietām.

Tikmēr Hamiltona juristi BBC uzsvēruši, ka shēma bija likumīga. Savukārt “Guardian” vēsta, ka Hamiltons, visticamāk, sekojis profesionāļu padomiem un pats nav bijis iesaistīts shēmas izveidē.

Viens no šī brīža pasaules bagātākajiem sportistiem Hamiltons iegādājies lidmašīnu “Bombardier Challenger 605” par 16,5 miljoniem mārciņu (18,3 miljoniem eiro). Pēc ES nodokļu normām, kad uzņēmums vai privātpersona importē lidmašīnu, viņiem pievienotās vērtības nodoklī jāmaksā 20% no preces vērtības, bet, ja tā tiek importēta biznesa vajadzībām, šo nodokli iespējams atgūt.

Kā ziņots, Hamiltons ceturto pasaules čempiona titulu nodrošināja vien oktobra beigās. Pirms tam viņš F-1 sacīkstēs triumfēja arī 2008., 2014. un 2015.gadā.

“Paradīzes dokumentus” publiskojis Starptautiskais pētniecisko žurnālistu konsorcijs (ICIJ), kurš pagājušajā gadā publiskoja tā dēvētos Panamas dokumentus.

0 Komentāru