Komentāri

Jaunu pasaules rekordu 1500 metru skrējienā piektdien notikušajās Dimanta līgas sacensībās Monako sasniedza Etiopijas vieglatlēte Genzebe Dibaba Distanci etiopiete veica trīs minūtēs un 50,07 sekundēs, iepriekšējo rekordu labojot par 0,39 sekundēm. Iepriekšējās pasaules rekords tika sasniegts tālā 1993.gada 11.septembrī, kad to paveica ķīniete Cjuņa Junsja.

Kā otrā ar jaunu nacionālo rekordu – trīs minūtes un 56,05 sekundes – finišēja Nīderlandes skrējēja Sifana Hasana, bet jaunu Amerikas rekordu – trīs minūtes un 56,29 sekundes – uzstādīja Šenona Rouberija no ASV.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ļoti labu darbu izdarīja tempa turētāja. Esmu pirmā etiopiete, kurai izdodas sasniegt jaunu pasaules rekordu 1500 metru skrējienā. Tas ir fantastiski. Domāju, ka māsa Tiruneša būs laimīga, tāpat kā visa Etiopija. Jau no paša sākuma zināju, ka varu labot pasaules rekordu. Tomēr varu vēl vairāk uzlabot savu rezultātu, varbūt pat izskrienot zem trim minūtēm un 50 sekundēm. Pēc pasaules čempionāta Pekinā mēģināšu labot arī pasaules rekordu 5000 metru distancē,” Starptautiskā Vieglatlētikas asociāciju federācija (IAAF) citē Dibabu.

VIDEO: Skrējēja labo 21 gadu ilgo pasaules rekordu

Šogad Dibaba laboja jaunu pasaules rekordu 5000 metros telpās. Savukārt pērn Dibaba 15 dienu laikā laboja trīs pasaules rekordus telpās un kļuva par pasaules čempioni telpās 3000 metru distancē. Visi Dibabas personiskie rekordi telpās ir labāki nekā stadionā, kas viņu liek uzskatīt par vienu no visu laiku labākajām vieglatlētēm tieši telpās. Viņai telpās pašlaik pieder arī pasaules rekordi 1500 metru, 3000 metru un divu jūdžu skrējienā.

FOTO: Dibabas prieks par vēsturisko panākumu

Lasi vēl