Komentāri
Ernests Gulbis Jauno gadu sagaidīs ATP ranga 151.pozīcijā
Foto: AFP/LETA

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājis jau iepriekš ieņemto 151.pozīciju. Latvietis novembrī bija nokritis līdz zemajai 154.vietai, taču iepriekšējās nedēļās viņam savas pozīcijas bija izdevies nedaudz uzlabot.

Tiesa, tik zemu pasaules rangā Gulbis nav bijis kopš 2012.gada oktobra. Vēlāk gan viņam sākās augšupeja, kas vainagojās ar ielaušanos pirmajā desmitniekā 2014.gadā, kad viņam izdevās sasniegt pusfinālu Francijas atklātajā čempionātā. Kopš tā laika latvietis ar augstvērtīgiem sasniegumiem gan vairs nav priecējis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gulbis traumas dēļ septembrī nepiedalījās ASV atklātajā čempionātā, turklāt atsauca dalību arī citos turnīros. Lai gan izskanēja informācija, ka latvietis varētu atgriezties kortā oktobrī, viņš šo sezonu tomēr nolēma noslēgt priekšlaicīgi.

Tikmēr valsts otrā rakete Miķelis Lībietis šonedēļ atguvis vienu vietu un tagad ieņem 384.pozīciju. Novembra beigās sasniegtā 352.vieta ir latvieša karjeras rekords.

Augustā Lībietis pirmo reizi karjerā iekļuva starp ranga 400 labākajiem tenisistiem, ieņemot 381.vietu, bet vēlāk atkal no ceturtā simta izkrita.

Mārtiņš Podžus atkāpies par divām vietām uz 791.pozīciju, bet Krišjānis Stabiņš atrodas 954.pozīcijā. Savukārt 1277.pozīcijā ir Artūrs Lazdiņš, 18 gadus vecais Rūdolfs Mednis atrodams 1533.vietā, bet nesen pasaules rangā debiju piedzīvojušais Rihards Emuliņš ieņem 1642.pozīciju. Savukārt Jānis Podžus pašlaik atrodas tikai 2054.pozīcijā.

Šo gadu pasaules ranga pirmajā vietā noslēgs lielisku sezonu aizvadījušais brits Endijs Marejs, kuram seko serbs Novāks Džokovičs. Lielbritānijas sportists kļuvis par 17.tenisistu (kopš 1973.gada), kurš gadu beigs pirmajā pozīcijā, bet Džokovičs cerēja to paveikt trešo gadu pēc kārtas. Brits par ranga līderi pirmoreiz karjerā kļuva vien 7.novembrī.

Pašlaik 29 gadus vecais Marejs kļuvis par pirmo britu ATP ranga pirmajā vietā, kopš to 1973.gadā sāka skaitīt. Viņš ir 26.ranga līderis vēsturē un vecākais debitants kopš 1974.gada, kad 30 gados pirmo vietu spēja ieņemt austrālietis Džons Ņūkombs.

Marejs aizpagājušajā svētdienā trešo reizi karjerā un otro pēc kārtas saņēma raidorganizācijas BBC balvu kā gada personība sportā.

Tikmēr Džokovičs ATP ranga līdera godā bija 122 nedēļas pēc kārtas, bet kopumā pirmajā pozīcijā atradies 223 nedēļas. Serbs pasaules ranga līderis nepārtraukti bija kopš 2014.gada 7.jūlija.

Savukārt trešo vietu rangā ieņem Kanādas pārstāvis Milošs Raoničs, kamēr ceturtais ir ASV atklātā čempionāta uzvarētājs Stans Vavrinka no Šveices.

Piektais ir japānis Kei Nišikori, bet sestajā pozīcijā atrodams horvāts Marins Čiličs, kuram seko Gaels Monfiss no Francijas un austrietis Dominiks Tīms. Tikmēr pirmo desmitnieku noslēdz traumu nomocītais spānis Rafaels Nadals un Tomāšs Berdihs no Čehijas.

Novembrī pirmo reizi kopš 2002.gada ārpus labāko ranga pirmā desmitnieka izkrita leģendārais šveicietis Rodžers Federers, kurš gan veselības problēmu dēļ jau jūlijā paziņoja par sezonas noslēgšanu. Šveices tenisists pašlaik rangā ieņem vien 16.pozīciju.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl