Ernests Gulbis ATP rangā atgūst vēl divas vietas

Komentāri
Ernests Gulbis ATP rangā atgūst vēl divas vietas
Foto: AFP/LETA

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, atguvis divas vietas un nu ieņem 151.pozīciju, kamēr valsts otrā rakete Miķelis Lībietis sasniedzis jaunu karjeras rekordu.

Šomēnes Gulbis atradās arī 154.vietā, bet pēdējo divu nedēļu laikā viņš savas pozīcijas uzlabojis. Tik zemu pasaules rangā Gulbis nav bijis kopš 2012.gada oktobra. Vēlāk gan viņam sākās augšupeja, kas vainagojās ar ielaušanos pirmajā desmitniekā 2014.gadā, kad viņam izdevās sasniegt pusfinālu Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, kopš tā laika latvietis ar augstvērtīgiem sasniegumiem vairs nav priecējis.

Gulbis traumas dēļ septembrī nepiedalījās ASV atklātajā čempionātā, turklāt atsauca dalību arī citos turnīros. Lai gan izskanēja informācija, ka latvietis varētu atgriezties kortā oktobrī, viņš šo sezonu tomēr nolēma noslēgt priekšlaicīgi.

Tikmēr valsts otrā rakete Lībietis šonedēļ pakāpies par 13 vietām un tagad ieņem 352.pozīciju, kas ir jauns viņa karjeras rekords, iepriekšējo labāko sasniegumu uzlabojot par divām vietām. 354.pozīciju latvietis sasniedza oktobra sākumā.

Augustā Lībietis pirmo reizi karjerā iekļuva starp ranga 400 labākajiem tenisistiem, ieņemot 381.vietu, bet vēlāk atkal no ceturtā simta izkrita.

Mārtiņš Podžus šonedēļ zaudējis vienu vietu un atkritis uz 796.pozīciju, bet Krišjānis Stabiņš ieņem 944.pozīciju. Savukārt 1280.pozīcijā ir Artūrs Lazdiņš, 18 gadus vecais Rūdolfs Mednis atrodams 1542.vietā, bet nesen pasaules rangā debiju piedzīvojušais Rihards Emuliņš ieņem 1648.pozīciju. Savukārt Jānis Podžus pašlaik atrodas tikai 2068.pozīcijā.

Šo gadu pasaules ranga pirmajā vietā noslēgs lielisku sezonu aizvadījušais brits Endijs Marejs, kuram seko serbs Novāks Džokovičs. Lielbritānijas sportists kļuvis par 17.tenisistu (kopš 1973.gada), kurš gadu beigs pirmajā pozīcijā, bet Džokovičs cerēja to paveikt trešo gadu pēc kārtas. Brits par ranga līderi pirmoreiz karjerā kļuva vien 7.novembrī.

Pašlaik 29 gadus vecais Marejs kļuvis par pirmo britu ATP ranga pirmajā vietā, kopš to 1973.gadā sāka skaitīt. Viņš ir 26.ranga līderis vēsturē un vecākais debitants kopš 1974.gada, kad 30 gados pirmo vietu spēja ieņemt austrālietis Džons Ņūkombs.

Tikmēr Džokovičs ATP ranga līdera godā bija 122 nedēļas pēc kārtas, bet kopumā pirmajā pozīcijā atradies 223 nedēļas. Serbs pasaules ranga līderis nepārtraukti bija kopš 2014.gada 7.jūlija.

Savukārt trešo vietu rangā ieņem Kanādas pārstāvis Milošs Raoničs, kamēr ceturtais ir ASV atklātā čempionāta uzvarētājs Stans Vavrinka no Šveices. Piektais ir japānis Kei Nišikori, bet sestajā pozīcijā atrodams horvāts Marins Čiličs, kuram seko Gaels Monfiss no Francijas un austrietis Dominiks Tīms. Tikmēr pirmo desmitnieku noslēdz traumu nomocītais spānis Rafaels Nadals un Tomāšs Berdihs no Čehijas.

Lasi vēl