1 komentārs
Ērika Āze ievēlēta Starptautiskās Paukošanas federācijas izpildkomitejā
Foto: F64

Latvijas Paukošanas federācijas prezidente Ērika Āze svētdien Maskavā notiekošajā Starptautiskās Paukošanas federācijas (FIE) kongresā atkārtoti ievēlēta izpildkomitejā. Āze turpinās pārstāvēt Latviju starptautiskajā paukošanas sabiedrībā nākamos četrus gadus, informē federācijā.

Starptautiskās Paukošanas federācijas izpildkomitejā tiek ievēlēti 15 locekļi, kuri veido paukošanas sporta dienaskārtību un izskata nacionālo federāciju un FIE komisiju iesniegtos priekšlikumus.

Kā norāda federācijā, darbs starptautiskajās paukošanas organizācijās devis tiešu ieguvumu arī Latvijas paukotājiem – šogad jau trešo reizi Rīgā tika organizēts Bruno Habarova vārdā nosauktais Pasaules kausa posms junioriem paukošanā ar špagu, kas pulcēja 229 dalībniekus no 35 pasaules valstīm, savukārt, Daugavpilī paukotāji sacentās Ziemeļvalstu Čempionātā paukošanā. Latvijas paukotāji pēdējo gadu laikā parādījuši arī labākos panākumus sacensībās Latvijas jaunāko laiku vēsturē – mūsu junioru komanda paukošanā ar floreti izcīnīja ceturto vietu Pasaules čempionātā, mūsu jaunieši regulāri iekļūst labāko vidū arī individuālās sacensībās Eiropas un Pasaules čempionātos.

“Man ir prieks un gods par man izrādīto starptautiskās paukošanas sabiedrības uzticību. Ievēlēšana šai amatā uz vēl vienu termiņu liecina, ka pārējās valstis novērtē gan manu ieguldījumu, gan Latvijas attīstību un panākumus, rīkojot sacensības un uzrādot arvien labākus rezultātus audzinot jaunos paukotājus. Aicinu visus iepazīt šo sporta veidu un viena no labākajām iespējām to izdarīt būs jau 2017. gada oktobrī, kad Latvijā atkal pulcēsies pasaules labākie paukotāji”, norāda Latvijas Paukošanas federācijas un Ziemeļvalstu Paukošanas savienības prezidente.

Āze, pārstāvot Latvijas Paukošanas federāciju, ir viena no trim Latvijas olimpisko sporta veidu pārstāvēm starptautiskajās federācijās līdzās kamaniņu sportam un modernajai pieccīņai.

Kopā ar Latvijas Paukošanas federācijas prezidenti FIE izpildkomitejā ievēlēti pārstāvji no Ķīnas, ASV, Itālijas, Rumānijas, Francijas, Alžīrijas, Japānas, Dienvidāfrikas Republikas, Bulgārijas, Ungārijas, Polijas, Luksemburgas, Kazahstānas un Grieķijas. Savukārt par FIE prezidentu pārvēlēts Ališers Usmānovs no Krievijas.

Lasi vēl