Enrikeša ar jaunu pasaules rekordu izcīna dāmu soļošanā vēsturisku uzvaru 

Komentāri
Enrikeša ar jaunu pasaules rekordu izcīna dāmu soļošanā vēsturisku uzvaru 
Foto: AP/ SCANPIX

Portugāles soļotāja Ineša Enrikeša svētdien Londonā ar jaunu pasaules rekordu izcīnīja dāmu soļošanā vēsturisku uzvaru pasaules čempionātā (PČ) 50 kilometru distancē.

Sievietēm pirmo reizi sacenšoties par pasaules čempionāta medaļām šajā distancē, Enrikeša finišu sasniedza četrās stundās, piecās minūtēs un 56 sekundēs.

Iepriekšējo pasaules rekordu, kas kopš janvāra arī piederēja Enrikešai, viņa laboja par divām minūtēm un 30 sekundēm.

Tikmēr otro vietu svētdien izcīnīja ķīniete Hana Jiņa no Ķīnas, kura bija trīs minūtes un divas sekundes lēnāka, tomēr labojot Āzijas rekordu, bet trešo vietu ieņēma viņas tautiete Šucjina Jana, kura finišēja pēc četrām stundām, 20 minūtēm un 49 sekundēm.

Savukārt vīriešiem 50 kilometru distancē par pasaules čempionu pirmo reizi kļuva francūzis Johanss Diniss, kurš ir arī trīskārtējs Eiropas čempions.

Viņš finišēja pēc trīs stundām, 33 minūtēm un 12 sekundēm, labojot pasaules čempionātu rekordu. Dinisam šī bija otrā godalga pasaules čempionātos, jo 2007.gadā Osakā viņš 50 kilometros bija otrais, kamēr Eiropas čempionātā francūzis uzvarēja 2006., 2010. un 2014.gadā.

Diniss tikai par 39 sekundēm atpalika no pašam piederošā pasaules rekorda (3.32:33), kuru viņš sasniedza pirms trīs gadiem sacensībās Cīrihē.

Francūzis svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru, jo otro vietu ieņēmušais japānis Hiroki Arai atpalika par astoņām minūtēm un piecām sekundēm, kas ir lielākais uzvarētāja pārsvars pasaules čempionātu vēsturē. Japānas soļotājiem šī gan bija lielā diena, jo trešais palika Kai Kobajaši, kurš bija vēl divas sekundes lēnāks.

Pasaules vieglatlētikas čempionāta noslēdzošajā dienā svētdien Londonā tiek sadalīti 11 medaļu komplekti, startējot arī latviešu soļotājai Agnesei Pastarei.

Lasi vēl