Sprādzienā cietušā basketbolista Vīksnes māsa publicē aizkustinošu vēstījumu

3 komentāri
Sprādzienā cietušā basketbolista Vīksnes māsa publicē aizkustinošu vēstījumu
Foto: Sintija Zandersone/LETA

8. augustā sprādzienā Siguldas novadā cietušā Latvijas U18 basketbola izlases dalībnieka Dāvida Vīksnes māsa Monta Viļumsone savos sociālajos tīklos publicējusi pārdomas par notikušo nelaimi ar brāli, kā arī mudināja līdzcilvēkus sūtīt labas domas, lai brālis ātrāk atveseļotos.

Lūk, Dāvida māsas Montas pārdomas par notikušo nelaimi:

”Tik tiešām saproti, cik trausla dzīvība ir, ka nevari vienkārši to atdot, aizdot vai kaut kā ieslēgt un izslēgt. Nē, es nevaru elpot brāļa vietā. Es nevaru iedot savu ādu viņam. Un tas arī ir vienīgais, kāpēc tās asaras birst, jo Tu apzinies savu bezspēcību un nevari to pārvarēt.
Sēdi un domā, ka jādomā labas domas un pavadi dienu, domājot, ko jādomā.”

”Meditācija un koncentrācija uz elpu palīdz. Nomierina un atgādina par dzīvību, par dzīvošanu. Tas, ka Tu atraksti, ka pieminēji viņu lūgšanās, ka domāji labas domas palīdz. Jo es ticu, ka arī Tev rūp. Es tiešām ticu. Nē, skolā neviens nemācīja, ko darīt šajās situācijās, tāpēc mēs mācāmies. Tāpēc tā vietā, lai teiktu ”kāda nelaime un cik drausmīgi!” (mēs tāpat to zinām), vienkārši saki, ”Es lūdzu, es ticu un sūtu labu enerģiju ātrai atlabšanai. Tā vietā, lai atkal liktu atkārtot kā viss notika, pajautā kā varu būt noderīgs, ja to tiešām domā. Tiešām, no sirds.
Katra doma ir enerģija un šobrīd vajag visu, lai saslēgtos pareizie kosmosa likumi un mazais brālis varētu drīz atkal driblēt pa laukumu!”

Video

Jau ziņots, ka Siguldas pagasta ”Plinkās” trešdien notika gāzes sprādziens, kura rezultātā sagruvusi dzīvojamās mājas siena un cietuši divi cilvēki. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka sprādziena rezultātā noticis ēkas 200 kvadrātmetru platībā nogruvums.

Pirms Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās seši cilvēki, kuri tika nodoti mediķiem.

Sākotnējā informācija liecina, ka sprādziens noticis brīdī, kad telpā, kurā atradās gāzes iekārta, ieslēgta gaisma, taču sprādziena apstākļu skaidrošanai sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību.

Vīksne pārstāvēja Latvijas U18 valstsvienību aizvadītajā Eiropas čempionātā, kur Latvijas izlase pirmo reizi vēsturē šajā vecuma grupā ieguva sudraba godalgas.

3 komentāri