Eiduka distanču slēpošanā pirmā no Latvijas iekļuvusi pasaules ranga simtniekā

0 Komentāru
Eiduka distanču slēpošanā pirmā no Latvijas iekļuvusi pasaules ranga simtniekā
TEAM EIDUKI/FACEBOOK

Patrīcija Eiduka kļuvusi par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurai ir izdevies sasniegt pasaules ranga simtnieku, informē sportistes pārstāvis Ivars Bācis.

Slēpotāja no Kokneses novada Vecbebriem šodien iznākušajā jaunajā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) listē sprintā veikusi 21 vietas kāpumu un vairāku tūkstošu dalībnieču konkurencē ieņem 95.vietu, tādējādi no visiem slēpošanas veidiem neatkarīgajā Latvijā esot pirmajai, kura pasaules ranga simtniekā ir iekļuvusi, vēl nesasniedzot 20 gadu vecumu.

Tikmēr vīriešu konkurencē arī nelielu kāpumu veicis un ar 293.vietu sprintā visaugstāk no pašmāju sportistiem atrodas madonietis Raimo Vīgants, pēc gada pārtraukuma atgriežoties trīssimtniekā no četriem tūkstošiem slēpotāju.

Decembra beigās pēc veiksmīgiem startiem Eiduka ar 116.vietu sprintā un 132.vietu distancē pasaules rangā pirmo reizi sasniedza simtpiecdesmitnieku. Ar ļoti labu startu Pasaules kausa posmā Drēzdenē Ingus Eiduka audzēkne jau tagad sasniegusi pirmo simtnieku.

“Tour de ski” trešajā posmā 31.decembrī Eiduka desmit kilometru brīvajā stilā ar intervāla startu pirmo reizi Pasaules kausa posmos iekļuva četrdesmitniekā, un nupat Drēzdenē viņa to paveica arī sprintā, 62 dalībnieču vidū izcīnot 35.vietu, kas ir viņas un visas Latvijas sieviešu slēpotāju augstākā vieta Pasaules kausa posmos. Viņas pārākumu nācās atzīt tādām slēpotājām kā astoņas reizes Pasaules kausa posmos sprinta finālā iekļuvušajai un trīs reizes trijniekā tikušajai krievietei Jevgēnijai Šapovalovai, pagājušā gada pasaules junioru vicečempionei sprintā polietei Monikai Skinderai un Pasaules kausa posma komandu sprinta uzvarētājai Marijai Nordstrēmai no Zviedrijas.

Jaunajā FIS listē Eidukas sprinta reitings uzlabojies par 11 punktiem, dodot divdesmit vienas pozīcijas kāpumu un nodrošinot vietu simtniekā. Tikai nieka trešdaļa punkta ir pietrūcis, lai distances rangā reitings ir uzlabots par četriem punktiem, kas arī ir devis kāpumu, šobrīd ar 54,22 FIS punktiem no 132.vietas paceļoties uz 102.vietu. Ja kalnu slēpošanā reitingam pietiek tikai ar diviem labākajiem rezultātiem, tad distanču slēpošanā ir nepieciešami pieci. Eidukas gadījumā īpaši ir arī tas, ka viņa savu labo reitingu ir izveidojusi nevis ar dažu labvēlīgu FIS sacensību palīdzību, bet pārsvarā ar rezultātiem visaugstākā līmeņa sacensībās – viens rezultāts ir no pasaules čempionāta Zēfeldē un divi no Pasaules kausa. Nākamā rangā no pašmāju slēpotājām ir madoniete Kitija Auziņa, kura distancē ieņem 449.vietu (112 FIS punkti) un sprintā 607.vietu (227 FIS punkti).

0 Komentāru