Droši un pozitīvi. Iespējams, vienīgās skriešanas sacensības, kuras šobrīd joprojām notiek Latvijā

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

4 komentāri
Droši un pozitīvi. Iespējams, vienīgās skriešanas sacensības, kuras šobrīd joprojām notiek Latvijā
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Laikā, kad par ierastu terminu jau kļuvis vārdu salikums ”sociālā distancēšanās”, tiek atcelti pasākumi un treniņi, slēgtas sporta zāles un cilvēku dzīvesveids kļūst arvien mazkustīgāks, sporta entuziasti Mārtiņš Vēvelis un Inga Andersone izsludinājuši skriešanas sacensības. Taču tās nepārkāpj nekādus ārkārtējās situācijas noteikumus, un tajās vari paspēt piedalīties arī tu! Laipni aicināts – ”Bezmaksas ANTI corona individuālais skrējiens” ir sācies!

Mārtiņš ir Latvijas sporta entuziastiem jau labi zināmo ”Drosmes skrējienu” organizators. Arī viņa plānos pamatīgas korekcijas ieviesa pasauli pārņēmušais koronavīruss ar visām no tā izrietošajām sekām.

”Visi plāni apstājās. 31. maijā plānojām Drosmes skrējienu Rīgā, tagad pasākuma datums uz lielas jautājuma zīmes. Nākamais plānotais skrējiens – 18. jūlijs Pļaviņās. Par to šobrīd nav skaidrības,” sarunā ar Skaties.lv nopūšas Mārtiņš.

Jā, principā visa sporta pasākumu sezona vienā acumirklī tikusi nogriezta. Taču īstam sporta draugam ziņa, ka sporta zāles slēgtas vai skrējieni atcelti, nebūs iemesls pārstāt kustēties. Gluži otrādi.

”Pats esmu pieradis no rīta agri celties un izskriet. Kā minimums trīs kilometrus no rīta noskrienu. Tas ir pozitīvi – daudz labāk, nekā pusdeviņos celties un pa galvu pa kaklu ko grābt.

Mierīgi piecelies, apskrien aplīti ap rajonu, paskaties, kas tajā jauns. Sakārto domas, nomierini prātu un galu galā uzlabo veselību,” skriešanas pozitīvos blakusefektus uzskaita Mārtiņš.

Vienā no šādiem rītiem radās ideja arī pārējos skriet gribētājus apvienot vienā lielā virtuālā skrējienā ”Anti corona run”.

Dalība tajā ir absolūti bez maksas un absolūti droša – katrs dalībnieks skrien paša izvēlētā vietā un laikā, sevis izvēlētu distanci. Skrien, kur vēlies un kad vēlies; galvenais nosacījums – distance ir ne mazāk kā 3 kilometri un laika periodā līdz 29. aprīlim obligātas 21 dienas kustībā.

Skrējēji ik nedēļas tiek motivēti – tie, kuri vismaz trīs reizes nedēļā ļāvušies kustību priekam, piedalās dažādu balviņu izlozē.

Jā, rupji rēķinot, materiālā izteiksmē organizatoriem ”jēga nekāda”. Taču Mārtiņš rēķina citādāk.

”Dalība skrējienā paredz vismaz 21 dienu kustībā. Pierādīts, ka nepieciešama 21 diena, lai cilvēka organismā izveidotos pieradums. Varbūt mums pa šo laiku izdodas pieradināt nāciju pie skriešanas.

Lai arī noteikti dažādi ierobežojumi, cilvēki ir jānotur tonusā. Šis ir laiks, kad nevajadzētu vienkārši bezspēcīgi ieslīgt dīvānā. Kamēr cilvēks kustas, viss ir kārtībā.

Un skriešanas vairākas reizes nedēļā ir minimālais, ko varam darīt. Un, galu galā, skriešana ir veids, kā paaugstināt savu izdzīvošanas koeficientu – skrienot stiprinām organismu, plaušas,” iedvesmo Mārtiņš.

”Anti corona run” pievienojušies cilvēki no visas Latvijas – visvairāk skrējēju ir Rīgā, Jēkabpilī un Liepājā.

Vecākajam izaicinājuma dalībniekam ir 69 gadi, otrs vecākais ir 56 gadus vecs un ik dienas noskrien ne mazāk par 10 kilometriem.

Jaunākā dalībniece, kura pieteikusies individuāli, ir 11 gadus veca meitene, bet ir vairākas ģimenes, kurās skrien visi kopā, tādā veidā nošaujot divus zaķus ar vienu šāvienu – bērniem tiek materiāls, ar ko palepoties sporta skolotājiem.

Arī sagatavotība visdažādākā – daļa skrien vai nūjo minimālos 3 kilometrus, citi regulāri noskrien maratona cienīgas distances. Un kas jauki – šajā skrējienā visu neizšķir ne ātrums, ne distance – svarīgi vienkārši kustēties noteikto dienu skaitu.

Arī tu vari pievienoties! Spied TE un iesaisties skriešanas priekā!

Seko jaunumiem skrējiena ”Facebook” lapā TE!

Skrējiena beigās starp tiem, kuri noskrējuši 21 dienu, būs izloze ar balvām no draugiem – Ķekavas avots, LYL, Pasta Zara un dalība arī šķēršļu skrējienā “Drosmes Skrējiens” vienā no 4 posmiem šogad.