Dresels un Makīena papildina savus zelta medaļu krājumus

0 Komentāru
Dresels un Makīena papildina savus zelta medaļu krājumus
REUTERS/SCANPIX

ASV peldētājs Keilebs Dresels un austrāliete Emma Makīena svētdien Tokijā izcīnīja savas kārtējās zelta medaļas olimpisko spēļu sacensībās, noslēdzot Olimpiādi ar attiecīgi pieciem un četriem tituliem.

Dresels Japānā vispirms izcīnīja savu ceturto zeltu, uzvarot 50 metru brīvā stila peldējumā. Viņa rezultāts – 21,07 sekundes – ir jauns olimpiskais rekords.

No pārējiem medaļniekiem francūzis Florāns Manaudū zaudēja 0,48 sekundes, bet vēl divas sekundes simtdaļas vēlāk finiša atzīmei pieskārās brazīlietis Brunu Frātuss. Manaudū ir 2012.gada olimpisko spēļu čempions un 2016.gada sudraba medaļas laureāts.

Dresels turpina dzīties pēc pasaules rekorda, kuru 2009.gadā sasniedza brazīlietis Sezars Sjelu, šo distanci peldot 20,91 sekundē.

Sievietēm šajā pašā distancē uzvarēja Makīena, kura baseina celiņu brīvajā stilā peldēja 23,81 sekundē. Otrajā vietā bija pasaules rekordiste Sāra Šēstrēma no Zviedrijas, kura atpalika 0,26 sekundes, bet trešo pozīciju ieņēma Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Pernille Blūme no Dānijas, kura zaudēja 0,40 sekundes.

Pēdējā olimpisko spēļu individuālajā distancē – 1500 metros brīvajā stilā vīriešiem – pirmais finišēja amerikānis Roberts Finks, kurš iepriekš Tokijā uzvarēja arī 800 metros. Šajā peldējumā viņa finiša laiks bija 14 un 39,65 sekundes.

Sudrabu izcīnījušais ukrainis Mihailo Romančuks zaudēja 1,01 sekundi, bet bronzas medaļas laureāts Floriāns Velbroks no Vācijas bija 1,26 sekundes lēnāks. Ceturtais palika Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Gregorio Paltrinjēri, kurš arī Tokijā, iespējams, būtu favorīts, ja vien jūnijā itālis nebūtu saslimis ar infekciozo mononukleozi.

Turpinājumā 4×100 metru kompleksā peldējuma stafetē uzvarēja Austrālijas kvartets, kurā bija Keilī Makiouna, Čelsija Hodža, Makīena un Keita Kempbela. Austrālietes laboja olimpisko rekordu, kas tagad ir trīs minūtes un 51,60 sekundes, 0,13 sekundes vēlāk finišēja amerikānietes, bet tieši vienu sekundi zaudēja kanādietes.

Makīena Tokijā izcīnīja četras zelta un trīs bronzas medaļas, kļūstot par pirmo peldētāju, kura vienās olimpiskajās spēlēs izcīnījusi septiņas godalgas sieviešu konkurencē. 1952.gadā sešas medaļas izcīnīja Vācijas Demokrātiskās Republikas peldētāja Kristīna Oto, bet 2008.gadā to atkārtoja amerikāniete Natālija Kaflina.

Olimpisko spēļu peldēšanas sacensības noslēdzās ar 4×100 metru kompleksā peldējuma stafeti vīriešiem. ASV četrotne Raiens Mērfijs, Maikls Endrū, Dresels un Zeks Epls finišēja trīs minūtēs un 26,78 sekundēs, par pussekundi labojot 2009.gadā sasniegto tautiešu pasaules rekordu. Šis panākums deva Dreselam piekto zelta medaļu Tokija’.

Lielbritānijas sportisti zaudēja 0,73 sekundes, toties laboja Eiropas rekordu (3:27.51). Cīņā par bronzu Itālija par piecām sekundes simtdaļām pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas kvartetu.

Tokijas olimpiskajās spēlēs peldēšanā tika sadalīti 35 medaļu komplekti. ASV izcīnīja 11 zelta, desmit sudraba un deviņas bronzas medaļas, bet Austrālijai bija deviņas zelta, trīs sudraba un astoņas bronzas godalgas.

0 Komentāru