Dramatiskā cīņā cīkstonis Jurčenko paliek bez pasaules junioru čempionāta medaļas

Pievienot komentāru
Dramatiskā cīņā cīkstonis Jurčenko paliek bez pasaules junioru čempionāta medaļas
Ilustratīvs foto: EPA/LETA

Latvijas brīvā stila cīkstonis Alberts Jurčenko piedzīvojis dramatisku zaudējumu Brazīlijā notiekošā pasaules čempionāta junioriem duelī par bronzas medaļu. Svara kategorijā līdz 74 kilogramiem Jurčenko gandarījuma turnīra finālā sekundi pirms pamatlaika beigām zaudēja punktus un piekāpās gruzīnam Tarzanam Maisuradzi.

Cīņa jau no pirmajām sekundēm ritēja ļoti līdzīgi. Pirmā perioda otrajā pusē sportisti neilgā laikā apmainījās ar punktu guvumiem un rezultāts 2:2 saglabājās arī gandrīz visu otro periodu. Tomēr aptuveni desmit sekundes pirms pamatlaika beigām Jurčenko tika nospiests pie zemes, bet sekundi pirms cīņas noslēguma viņš izlika roku ārpus paklāja. Līdz ar to konkurents saņēma punktu un varēja priecāties par grūtu uzvaru.

Čempionāts Jurčenko iesākās neveiksmīgi, jo viņš jau kvalifikācijas kārtā piekāpās krievu sportistam Gadži Nabijevam. Līdz ar to, lai kvalificētos gandarījuma turnīram, kurā bija iespējams tikt pie bronzas godalgas, Jurčenko nācās jācer, ka krievs uzvarēs nākamajās trijās cīņās un aizkļūs līdz sacensību finālam, ko viņš arī paveica, turklāt vakarā kļuva par čempionu.

Sekojošajā gandarījuma turnīrā pirmajā kārtā Jurčenko pieveica Dovletjratu Orazgilovu no Turkmenistānas, bet īsu brīdi vēlāk pārspēja arī Kolumbijas cīkstoni Karlosu Iskierdo. Līdz ar to Jurčenko kvalificējās cīņai par bronzu.

Jurčenko iepriekšējos divos gados izcīnījis bronzu pasaules čempionātā kadetiem, kā arī pērn kļuva par Eiropas vicečempionu starp kadetiem. Savukārt šogad Eiropas junioru čempionātā viņš zaudēja jau pirmajā duelī.