Komentāri
Dopinga taustekļos iekļuvusi arī titulētā Norvēģijas slēpotāja Juheuga
Foto: EPA/LETA

Divkārtējā Pasaules kausa ieguvēja distanču slēpošanā Terēza Juheuga par aizliegto vielu lietošanu saņēmusi 13 mēnešu diskvalifikāciju, lēmusi Norvēģijas Olimpiskā komiteja (NIF).

Juheugai jau pirms gandrīz četriem mēnešiem tika piespriesta pagaidu diskvalifikācija, līdz ar to viņa trasē varēs atgriezties novembrī un piedalīties nākamā gada olimpiskajās spēlēs.

Sākotnēji Norvēģijas antidopinga uzraugs Juheugai pieprasīja 14 mēnešu diskvalifikāciju, bet tagad piespriests par mēnesi īsāks sods.

Patlaban 28 gadus vecā Juheuga ir viena no šī brīža slavenākajām slēpotājām un pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēja, tomēr oktobrī tika pavēstīts, ka sportistes organismā atrastas aizliegtā anaboliskā steroīda klostebola pēdas. Analīzes sportistei tika ņemtas šī gada 16.septembrī.

Kā iepriekš jau tika vēstīts, Juheuga augustā treniņos augstkalnē lietojusi pretapdegumu lūpu balzamu, neapzinoties, ka tajā atrodas aizliegtās vielas.

Juheuga 2010.gadā Norvēģijas izlases sastāvā tika kronēta par olimpisko čempioni 4×5 kilometru stafetē. Pēc četriem gadiem Sočos viņa tika pie sudraba 30 kilometru brīvā stila distancē un bronzas desmit kilometru klasikā.

Tāpat viņa divas reizes triumfējusi Pasaules kausa kopvērtējumā 2014.gadā un šogad, kā arī guvusi septiņas zelta medaļas pasaules čempionātos.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl