Komentāri
Dopinga skandāls Latvijā! Pieķerti lakrosa un pauerliftinga sportisti
Foto: flickr.com

Pērnā gada nogalē dopinga lietošanā pieķerti Latvijas lakrosa un pauerliftinga sportisti, aģentūrai LETA apstiprināja nozaru federācijās.

Līdz 2017.gada novembrim diskvalificēts Latvijas Lakrosa federācijas sportists Kārlis Eriņš, apliecināja federācijas prezidents Krišjānis Volfs. Divu gadu diskvalifikācija sportistam piešķirta pēc tam, kad analīzēs konstatēta nelegālā viela THC.

Savukārt Latvijas Pauerliftinga federācijas vadītājs Rinalds Dimiņš apstiprināja, ka pērn gada beigās pozitīvas analīzes konstatētas spēka trīscīņas sportistiem Ainim Stagaram un Dainim Stivkam. Federācijas vadītājs sacīja, ka Stagars ir labs Latvijas līmeņa sportists, kurš startējis arī pasaules junioru čempionātā.

Dimiņš arī minēja, ka līdz 15.janvārim bija iespēja pieprasīt B provju atvēršanu, tomēr federācijā nav informācijas, vai pieprasījumi iesniegti.

“Iekritušo skaits mums ir, bet esam vienīgā federācija Latvijā, kas pati finansē analīzes, gadā piepērkot klāt līdz astoņām analīzēm par federācijas līdzekļiem. Testējam visos Latvijas čempionātos un visās sacensībās, kur reģistrē Latvijas rekordus. Viena analīze izmaksā apmēram 350 eiro. Mēs tam veltām ap 2000 eiro gadā,” skaidroja Dimiņš.

Pagājušā gada beigās pārkāpums konstatēts arī peldētājam Jānim Šaltānam. Kā otrdien pastāstīja Latvijas Peldēšanas federācijas ģenerālsekretārs Aivars Platonovs, visticamāk, jau šajās dienās federācija saņems oficiālu atbildi, vai arī B prove Šaltānam ir pozitīva. Ja tā būs pozitīva, federācija gaidīs rakstisku paskaidrojumu no sportista un tad tuvākajā laikā pieņems lēmumu par sodu. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Šaltāns nopietni cīnās par sevis attaisnošanu, tam piesaistot advokātu, kurš aizstāvēja Ralfu Freibergu, kā arī savulaik panāca attaisnojumu Sandim Prūsim un Staņislavam Olijaram.

Lasi vēl