Komentāri
Divkārtējam olimpiskajam čempionam Štrombergam izšķirošajais posms BMX superkrosā
Foto: AFP/SCANPIX

Svētdien, 9.oktobrī, kanāls Viasat Sport Baltic sāk pāraidīt pasaules čempionātu riteņbraukšanā šosejā, kā arī piedāvā pasaules kausa izšķirošo posmu BMX superkrosā.

Sarasotas BMX trase ir viena no senākajām ASV, uzbūvēta pirms vairāk nekā 40 gadiem. Šā gada vasarā tika pabeigta iespaidīga trases pārbūve. Cīņa par pasaules kausa uzvarētāja titulu gan dāmām, gan kungiem noslēgsies tieši šeit, sezonas pēdējā posmā. Neviens no iepriekšējo sezonu uzvarētājiem šobrīd uz uzvaru nepretendē, tā ka šosezon būs jauni čempioni gan kungiem, gan dāmām. Vīru konkurencē izteikts līderis ir amerikānis Korbens Šarra, kuram titulu garantēs iekļūšana finālā, bet der arī citi varianti. Dāmām līdere ir nīderlandiete Laura Smuldersa, kura titulu var neiegūt tikai tad, ja nedabūs nevienu punktu, bet posmā uzvarēs tuvākā sekotāja kopvērtējumā. Latvieši PK kopvērtējumā pirms pēdējā posma: Māris Štrombergs 6.vietā, Edžus Treimanis – 16., Kristens Krīgers – 35., Rihards Veide – 38.vietā. Štrombergs PK kopvērtējumā uzvarēja 2010.gadā, bet pēc tam ne reizi nav bijis kopvērtējuma trijniekā.

Pēteris Siksnis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Kritiens pusfināla braucienā Rokhilā Mārim Štrombergam liedza turpināt cīņu par uzvaru sezonas kopvērtējumā, taču sasniegt labāko trijnieku 2016.gadā vēl ir iespējams. Viss nav atkarīgs tikai no paša Štromberga rezultāta, jo svarīgi būs arī konkurentu rezultāti, taču fināls jāsasniedz obligāti. Augstāk par pašlaik ieņemtajām vietām kopvērtējumā var tikt arī pārējie Latvijas sportisti, kuriem jāsasniedz vismaz ceturtdaļfināls. Lai arī Sarasotas trasi pēc pārbūves atvēra tikai šajā vasarā, diviem Latvijas braucējiem – Štrombergam un Treimanim – tā ir labi zināma. Abi olimpieši šeit aizvadīja treniņus īsi pirms Rio spēlēm, bet Štrombergam bija iespēja  to iemēģināt,  kad pārbūve vēl nebija pabeigta”.

Katarai 2016.gada riteņbraukšanas pasaules čempionāts ir kārtējais pasaules mēroga sarīkojums, kas neapšaubāmi būs noorganizēts nevainojami un televīzijas skatītājiem aizraujoši. Taču sportistus sagaida  nežēlīgs karstums, kā dēļ joprojām netiek izslēgta pat disciplīnu distances garuma saīsināšana.

Pēteris Siksnis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Trase Kataras galvaspilsētā Dohā, kur notiks pasaules čempionāts šosejā, ir izteikti līdzena, kas parocīgāka sprinteriem, taču jāņem vērā lielais karstums un arī  iespējamais spēcīgais sānvējš tuksnesī. Tiek ziņots par papildus ūdens un ledus krājumiem, kas būs pieejami sportistiem un viņu komandām, bet speciāla tiesnešu brigāde pastiprināti sekos notiekošajam.”

Pasaules čempionāts riteņbraukšanā šosejā kanālā Viasat Sport Baltic:

Svētdien, 9.oktobrī

13:55 Braucieni ar atsevišķu komandām. Sievietes un vīrieši

Pasaules kauss BMX superkrosā kanālā Viasat Sport Baltic:

Svētdien, 9.oktobrī

23:30 Pasaules kauss BMX superkrosā

Lasi vēl