Divkārtējais olimpiskais čempions Marejs šogad noslēgs tenisista karjeru

0 Komentāru
Divkārtējais olimpiskais čempions Marejs šogad noslēgs tenisista karjeru
EPA/SCANPIX

Slavenais britu tenisists Endijs Marejs šosezon gatavojas noslēgt savu sportista karjeru. Pašlaik 31 gadu vecais Marejs par karjeras beigām paziņoja piektdien, bet kā iemeslu viņš minēja sāpes no iepriekš gūtās gurna traumas, no kā viņš tā arī nav spējis atgūties.

Marejs turklāt norādīja, ka nākamnedēļ gaidāmais Austrālijas atklātais čempionāts viņam var būt pēdējais turnīrs karjerā.

“Es varu spēlēt tikai ar ierobežojumiem. Tomēr tie man neļauj turnīrus un treniņus izbaudīt pilnībā,” emocionālā runā atzina Marejs.

Tenisists sacīja, ka viņš labprāt karjeru noslēgtu vasarā sev iemīļotajā Vimbldonas čempionātā, tomēr sportists pieļāva iespēju, ka tik tālu nemaz nespēs izturēt.

Marejs 2013.gadā kļuva par pirmo britu tenisistu 77 gadu laikā, kurš uzvarējis Vimbldonā, turklāt viņš kopā ar šveicieti Rodžeru Federeru, serbu Novaku Džokoviču un spāni Rafaelu Nadalu veidoja tā saukto “lielo četrinieku”, kas ilgu laiku bija nopietnākais spēks pasaules tūrē.

“Tieši Vimbldonā es gribētu noslēgt savu karjeru, bet neesmu drošs, ka to spēšu. Ar problēmām cīnos jau ilgu laiku. Nezinu, vai ar sāpēm varēšu spēlēt vēl četrus piecus mēnešus,” nožēlas pilns bija Marejs. “Pa šo laiku esmu izdarījis visu iespējamo, lai mans gurns justos labāk, taču nekas nav palīdzējis.”

Savas karjeras laikā Marejs prestižajā Vimbldonas čempionātā ir uzvarējis divreiz – 2013. un 2016.gadā, bet 2012.gadā viņš bija labākais arī ASV atklātajā čempionātā. Ar šiem “Grand Slam” tituliem viņš savas karjeras laikā kopumā izcīnījis 45 ATP titulus.

Tiesa, pēdējos gados Marejs nav spējis izcelties ar labiem rezultātiem, turklāt traumas dēļ viņš bieži bijis dīkstāvē. Pasaules rangā viņš atkritis uz 230.pozīciju. No 2016.gada novembra līdz 2017.gada augustam brits bija pasaules pirmā rakete, bet pēc tam sākās lejupslīde, kas saistīta ar veselības likstām.

Marejs ir arī 2012. un 2016.gada olimpisko spēļu čempions vīriešu vienspēlēs.

0 Komentāru