Diskvalifikācijas saņēmušie skeletonisti pauž gatavību turpināt piedalīties Pasaules kausa sacensībās

0 Komentāru
Diskvalifikācijas saņēmušie skeletonisti pauž gatavību turpināt piedalīties Pasaules kausa sacensībās
Foto: AFP/ SCANPIX

Diskvalificētie Krievijas skeletonisti – Aleksandrs Tretjakovs, Jeļena Ņikitina, Olga Potiļicina un Marija Orlova – ceturtdien pauda apņēmību turpināt piedalīties sacensībās, lai gan trešdien Starptautiskā Olimpiskās komiteja (SOK) viņiem piešķīra diskvalifikācijas.

SOK trešdien Krievijas skeletonistam Tretjakovam atņēma 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF).

Tāpat bronza sieviešu sacensībās atņemta Ņikitinai, kā arī diskvalificētas ir Potiļicina un Orlova. Viņiem visiem SOK aizliegusi piedalīties olimpiskajās spēlēs.

Tiesa, IBSF vilcinās ar sava vērtējuma sniegšanu, bet ceturtdien iepriekšminētie sportisti nākuši klajā ar paziņojumu, ka turpinās startēt sacensībās.

“Šo dienu laikā par sevi esam dzirdējuši daudz ko. Mums ieteica nedoties uz starta, kamēr situācija nav atrisinājusies. Cilvēki, kuri bija mūsu sabiedrotie un patīkami sāncenši nu kļuvuši par ienaidniekiem. Viņi ļauni priecājas un vēlas tikt pie medaļām, ko nav izcīnījuši, jo bija vājāki,” Krievijas Bobsleja federācija citē sportistu teikto. “Šo visu sāka kungi dārgos uzvalkos un kaklasaitēs, pār “tīriem” sportistiem uzmetot melu ēnu. Mēs nespējam izskaidrot to, kas pašlaik notiek mūsu dvēselēs.”

“Paldies visiem, kuri mūs atbalsta. Mēs dosimies uz starta un cīnīsimies līdz galam, kamēr mums šāda iespēja nav atņemta,” norāda skeletonisti.

Jau šajā nedēļas nogalē Kanādas trasē Vistlerā notiks Pasaules kausa sezonas trešais posms.

Jau vēstīts, ka Krievija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs triumfēja medaļu ieskaitē, tomēr jau gadu vēlāk Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgas komisijas izmeklēšanā, kuru vadīja kanādiešu jurists Ričards Maklarens, tika gūts apstiprinājums, ka Krievijā bija izveidota valsts atbalstīta dopinga sistēma, kulmināciju pārkāpumos sasniedzot tieši savās mājās notikušajās olimpiskajās spēlēs, kad virknei mājinieku sportistu tika nomainītas pozitīvas dopinga proves pret “tīrām” analīzēm.

Lai izmeklētu šīs lietas, tika izveidota SOK komisija, ko vada tās biedrs Deniss Osvalds, pārskatot lietas ar iespējamu dopinga lietošanu un testu viltošanu Soču olimpiskajās spēlēs, prioritāri izmeklējot sportistus, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

Ja līdz trešdienai neatkarīgajai Latvijai nebija neviens Ziemas olimpisko spēļu čempions, jau pavisam drīz šis skaits var vēl palielināties, jo SOK izskata Krievijas bobslejistu lietu. Soču Olimpiādē bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs ar stūmējiem Alekseju Vojevodu, Alekseju Ņegodailo un Dmitriju Truņenkovu, izcīnīja zelta medaļas četriniekos, kur otrā palika Oskara Melbārža ekipāža. Ja Zubkovu un viņa ekipāžu piemeklēs līdzīgs liktenis kā Krievijas skeletonistus un distanču slēpotājus, Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu arī varētu kļūt par olimpisko spēļu čempioniem.

0 Komentāru