Diskvalificētie Krievijas sportisti nedomā atdot Soču olimpisko spēļu medaļas

1 komentārs
Diskvalificētie Krievijas sportisti nedomā atdot Soču olimpisko spēļu medaļas
Foto: RIA Novosti/ SCANPIX

Diskvalifikācijas saņēmuši Krievijas sportisti nedomā atgriezt 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs iegūtās medaļas, trešdien pavēstījusi šīs valsts Sporta ministrija.

Krievija ir pieķerta valsts atbalstītas dopinga programmas izveidošanā un izmantošanā Soču Olimpiādē, savukārt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija līdz šim par dalību dopinga programmā 22 Krievijas sportistiem anulējusi Sočos sasniegtos rezultātus un diskvalificējusi viņus no olimpiskajām spēlēm.

Tostarp Krievijai atņemtas jau 11 no 33 iegūtajām medaļām, kas tai godalgu kopvērtējumā atņēmis pirmo vietu.

“Krievijas Bobsleja federācija un Slēpošanas federācija pēc SOK pieņemtajiem lēmumiem vērsīsies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS),” teikts šīs valsts Sporta ministrijas paziņojumā.

“Sportistiem nav nodoma atgriezt savas medaļas”, kamēr apelācijas lieta nebūs pilnībā izskatīta, norādīts paziņojumā.

Krievu biatloniste Jana Romanova, kura Soču olimpiskajās spēlēs 4×7,5 kilometru stafetē izcīnīja sudrabu, uzsvēra, ka viņa drīzāk medaļu izmetīs mēslainē nekā to atdos atpakaļ.

Līdzīgi nostāju trešdien pauda arī Krievijas Bobsleja federācijas prezidents Aleksandrs Zubkovs, kuram pēc diskvalifikācijām būtu jāatgriež gan divnieku, gan četriniekos izcīnītie zelti.

“Kamēr nebūs sniegti pierādījumi, ne es, ne arī citi sportisti neatdos medaļas, kas ir nopelnītas ar sviedriem un asinīm,” uzsvēra Zubkovs.

Nākamnedēļ SOK nāks klajā ar oficiālu paziņojumu, vai Krievijas sportistiem maz tiks ļauts piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Pēc Zubkova diskvalifikācijas četriniekos, visticamāk, par olimpiskajiem čempioniem šajā disciplīnā kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Pagājušajā nedēļā SOK atņēma Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu, līdz ar to par olimpisko čempionu, visticamāk, kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram pienāksies bronzas godalga.

Bobsleja četrinieku sacensībās Sočos trešie bija nu jau mūžībā aizgājušais amerikāņu pilots Stīvens Holkombs ar saviem stūmējiem, kuri tagad, visticamāk, tiks pie sudraba godalgām. Savukārt bronza tagad pienākas brita Džona Džeksona četriniekam. 14.vietu četrinieku sacensībās Sočos izcīnīja latviešu pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Vairi Leibomu un Raivi Broku.

Savukārt trešdien SOK pavēstīja, ka diskvalifikācija piešķirta vēl vienam krievu pilotam Aleksandram Kasjanovam, kurš Sočos bija ceturtais, bet pēc Zubkova diskvalifikācijas pakāpās uz trešo pozīciju.

Tādējādi divniekos par olimpisko čempionu, visticamāk, kļūs šveicietis Beāts Hefti, sudrabu iegūs Holkomba ekipāža, bet trešais būs Melbārdis.

Lēmums par medaļu pārdali vēl jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF).

1 komentārs