Dienvidkorejiete Ana dramatiski pēdējā šāvienā izrauj savu trešo zelta medaļu Tokijā

0 Komentāru
Dienvidkorejiete Ana dramatiski pēdējā šāvienā izrauj savu trešo zelta medaļu Tokijā
EPA/SCNAPIX

Dienvidkorejas sportiste Sana Ana piektdien kļuva par vēsturē pirmo loka šāvēju, kas vienās olimpiskajās spēlēs izcīnījusi trīs zelta medaļas.

Tokijas olimpisko spēļu sieviešu individuālo sacensību finālā Ana ar rezultātu 6-5 pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportisti Jeļenu Osipovu.

Ana pēc diviem setiem bija vadība ar 3-1, bet krieviete pārņēma vadību, ceturtajā setā panākot 5-3. Osipovu no olimpiskā zelta šķīra tikai viens setpunkts, taču nākamajā setā viņa trāpīja trīsreiz devītniekā (27), kamēr dienvidkorejietei bija par diviem punktiem vairāk (29).

Līdz ar to čempione tika noskaidrota pāršaudē. Ana trāpīja desmitniekā, bet Osipovas raidītā bulta iedūrās astoņu punktu lauciņā.

Bronzas finālā itāliete Lusilla Boari ar 7-1 uzvarēja amerikānieti Makenziju Braunu, kura Anai pusfinālā piekāpās tikai pāršaudē.

20 gadus vecā Ana Tokijas olimpiskajās spēlēs uzvarēja arī jaukto pāru un sieviešu komandu sacensībās.

Pēc loka šaušanas atgriešanās olimpisko spēļu programmā Dienvidkoreja kļuva par šī sporta veida dominējošo valsti, izcīnot 27 no 44 zelta medaļām. Riodežaneiro Dienvidkoreja uzvarēja visās četrās disciplīnās.

Sestdien ar vīriešu individuālajām sacensībām noslēgsies loka šaušanas programma Tokijas olimpiskajās spēlēs.

0 Komentāru