Dienvidāfrikas regbisti pārliecinoši uzvar Japānu un iekļūst Pasaules kausa pusfinālā

AFP/SCANPIX

Dienvidāfrikas regbisti svētdien ar 26:3 uzvarēja mājnieci Japānu un iekļuva Pasaules kausa pusfinālā, kur tiksies ar Velsas komandu.

Japāņi spēles pirmajā puslaikā izrādīja sīvu pretestību, pārtraukumā dodoties viena ar divu punktu deficītu. Tiesa, 20.minūtē Ju Tamuras realizētais soda sitiens tā arī palika Japānas vienīgie punkti šajā mačā, otrajā puslaikā DĀR izlasei noņemot jebkādus jautājumus par spēles uzvarētāju.

DĀR izlasē ar diviem piezemējumiem izcēlās Makazole Mapimpi, bet ar trim soda sitieniem un vienu realizāciju izcēlās Handre Polards.

Pasaules kausa izcīņa regbijā norisināsies līdz 2.novembrim, par prestižo trofeju cīnoties planētas 20 spēcīgākajām izlasēm. Turnīra mačus tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

No astoņām Pasaules kausa izcīņām trijās uzvarējusi Jaunzēlande, pa diviem tituliem ir Austrālijai un Dienvidāfrikas Republikai, bet viena trofeja ir Anglijai.

Pirms četriem gadiem turnīrs notika Anglijā, kur finālā Jaunzēlande ar 34:17 pārspēja Austrāliju.

Kāda no Āzijas valstīm Pasaules kausu regbijā uzņem pirmo reizi vēsturē, bet pēc četriem gadiem turnīrs notiks Francijā.