Dienvidāfrika finālā uzvar Angliju un trešo reizi izcīna Pasaules kausu regbijā

Pievienot komentāru
Dienvidāfrika finālā uzvar Angliju un trešo reizi izcīna Pasaules kausu regbijā
AFP/SCANPIX

Dienvidfāfrikas Republikas regbija izlase sestdien Pasaules kausa finālā ar 32:12 uzvarēja Angliju, pie titula tiekot jau trešo reizi vēsturē.

Uzvarētāju rindās ar 22 punktiem izcēlās Handre Polards, bet Anglijas izlasē 12 punkti Ouenam Ferelam.

Jau mača otrajā minūtē soda sitienu nerealizēja Handre Polards, bet astoņas minūtes vēlāk viņš bija nekļūdīgs, gūstot pirmos punktus spēlē. Turpinājumā komandas demonstrēja ļoti sīvu cīkstēšanos, kas ilga līdz pat fināla svilpei. Neviena no izlasēm nespēja aizkļūt līdz laukuma gala līnijai, tāpēc cīņas lielākoties noritēja laukuma vidus daļā. Izlīdzinājumu 23.minūtē panāca Ferels, bet trīs minūtes vēlāk vēl vienu soda sitienu realizēja Polards. 35.minūtē Ferels jau panāca 6:3, bet līdz puslaika beigām Polarda divi precīzie raidījumi, izpildot soda sitienus, panāca jau 12:6 par labu DĀR izlasei.

Otrajā puslaikā Polards lieliski turpināja veikt sev uzticēto darbu – izpildīt soda sitienus. 46.minūtē viņš panāca jau 15:6, bet Ferels 52.minūtē atguva trīs punktus, taču vēl trīs minūtes vēlāk, viņa raidītais soda sitiens neielidoja starp vārtu stabiem. 58. un 60.minūtē vēlreiz precīzi soda sitienus izpildīja Ferels un Polards (18:12), bet Makazole Mapimpi 66.minūtē ienesa pirmo piezemējumu mačā. Brīdi vēlāk DĀR izlase guva punktus no realizācijas (25:12), bet Česlins Kolbe 74.minūtē ar otro piezemējumu spēlē laupīja angļu cerības par zelta medaļām.

DĀR izlase veiksmīgi izpildīja realizācijas sitienu un ar rezultātu 32:12 svinēja pārliecinošu uzvar zelta medaļu spēlē.

Uzvarētājiem šī ir jau trešā zelta godalga PK. Iepriekš šajā turnīrā izdevās triumfēt 1995. un 2007.gadā.