Deontejs Vailders emocionālā video: linča tiesu un spīdzināšanu ar nokaitētu dzelzi nomainījis cietums, izvarošana un slepkavības

Pievienot komentāru
Deontejs Vailders emocionālā video: linča tiesu un spīdzināšanu ar nokaitētu dzelzi nomainījis cietums, izvarošana un slepkavības
INSTAGRAM

Bijušais Pasaules boksa padomes (WBC) smagā svara čempions Deontejs Vailders dalījās ar emocionālu video par rasismu un vardarbību pret afroamerikāņiem.

25.maijā Mineapolē baltais policists Dereks Šovins kopā ar trīs citeim policistiem aizturēja 46 gadus veco Džordžu Floidu. Šovins roku dzelžos saslēgto Floidu astoņas minūtes žņaudza ar celi, nogalinot aizturēto afroamerikāni.

Protesti par Džordža Floida nogalināšnu pāršalca visas Amerikas Savienotās Valstis, daudzviet pāraugot grautiņos un demolēšanā.

Deontejs Vailders pievienojies sportistiem, kaus pauduši savu viedokli par rasismu un vardarbību pret afroamerikāņiem ASV.

“Šī nav melnādaino cīņa pret baltajiem, tā ir melnādaino cīņa pret rasismu.

Izskatās, ka ar 400 verdzības gadiem nepietiek. Mēs iemācāmies būt stipri jau mātes dzemdē. Linča tiesa, sišana, spīdzināšana ar nokaitētu dzelzi – tas viss ir pagātnē. To nomainījis cietums, izvarošana un slepkavības.

Cik ilgi tas turpināsies? It kā visi būtu aizmirsuši par Malkolmu X un Martinu Luteru Kingu. Tas ir tā, it kā Eriks Gārners, Breonna Teilore un Trevons Martins būtu miruši tikai tāpēc, ka bija vieni no mums. Kāpēc jūs joprojām nogalināt mūsu brāļus un māsas?

Es neatceros, ka kāds no mums būtu darījis kaut ko sliktu. Mēs smagi strādājām, lai panāktu vienlīdzību, un tagad jūs esat dusmīgi par protestiem un nemieriem?

Mēs vienmēr esam bijuši mierīgi un pacietīgi, bet tagad mums ir apnicis klusēt,” emocionālajā video saka Deontejs Vailders.

View this post on Instagram

It isn’t about Blacks Vs Whites It’s about Blacks Vs Racism #BombZquad #TilThisDay #BlackLivesMatter #SMDH

A post shared by Deontay Wilder (@bronzebomber) on