Deniels un Vīnuss pēc 109 gadu pārtraukuma izcīna Jaunzēlandei olimpisko spēļu medaļas tenisā

1 komentārs
Deniels un Vīnuss pēc 109 gadu pārtraukuma izcīna Jaunzēlandei olimpisko spēļu medaļas tenisā
AFP/SCANPIX

Markuss Daniels un Maikls Vīnuss piektdien kļuva par pirmajiem jaunzēlandiešiem 109 gadu laikā, kuri izcīnījuši olimpisko medaļu tenisa turnīrā, vīriešu dubultspēļu bronzas medaļas mačā pārspējot amerikāņus Ostinu Krajičeku un Tenisu Sandgrēnu. Daniels un Vīnuss uzvarēja šo maču ar 7-6 (7:3), 6-2.

Vienīgais Jaunzēlandes tenisists, kurš līdz šim bija ieguvis olimpisko medaļu, bija Entonijs Vaildings, kurš 1912.gadā Stokholmā pārstāvēja Austrāliju, kad izcīnīja bronzas medaļu sacensībās telpās. Četrkārtējais Vimbldonas čempions gāja bojā Pirmajā pasaules karā trīs gadus vēlāk.

“Sekot Jaunzēlandes visu laiku labākā tenisista pēdās ir sirreāli,” sacīja Deniels.

“Tas vēl nav nosēdies, es mazliet vēl tam nespēju noticēt. Tas prasīs dažas nedēļas laika,” viņš piebilda.

Deniels un Vīnuss ceturtdien pusfinālā bija zaudējuši horvātiem Marinam Čiličam un Ivanam Dodigam, kuri piektdien cīņā par zelta medaļu tiksies ar tautiešiem Nikolu Mektiču un Mati Paviču.

Šī bija Jaunzēlandes astotā medaļa 2020.gada olimpiskajās spēlēs.

Sandgrēna un Krajičeka sakāve savukārt nozīmē, ka tā būs pirmā reize kopš 1920.gada Antverpenes spēlēm, kad Amerikas Savienotajām Valstīm neizdodas izcīnīt olimpisko medaļu šajā sporta veidā.

Laikā no 1924. līdz 1988.gadam teniss nebija iekļauts olimpisko spēļu programmā.

ASV tenisa komandā Tokijā nespēlēja pirmie četri tenisisti valsts ranga vīriešu sacensībās, kā arī Serēna Viljamsa, Sofija Kenina un Korija “Koko” Gofa.
1 komentārs